Emocje na zakończenie kolejki. Piast urwał punkty wiceliderowi

Na zakończenie 13. kolejki wschodniej grupy IV ligi IgnerHome Polonia-Stal Świdnica podejmowała Piasta Nowa Ruda. Po dramatycznym meczu, którego losy ważyły się do ostatnich sekund, padł remis 3:3.

4LigaWschód. Ciężary lidera przy Osinieckiej, seria Mirkowa wciąż trwa

Polonia-Stal przystępowała do meczu z Piastem po czterech wygranych z rzędu, a w sumie 10 wygranych w 12 spotkaniach. Goście ostatnio złapali małą zadyszkę zdobywając 1 punkt w trzech meczach. Gospodarze byli więc faworytem i szybko to potwierdzili. W 14 min. do siatki noworudzian trafił Grzegorz Zygadło, który dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Szymona Tragarza. W 20 min. zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tragarz i było 2:0.

O tym, że 2:0 to niebezpieczny wynik wiadomo od dawna i tym razem znów się to potwierdziło, choć gospodarze dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Ich zapał utemperował nieco Alefe Lima, który w 31 min. potężnym strzałem z dystansu dał gola przyjezdnym. W 39 min. wyrównał Bartosz Chabrowski.

Sporo działo się również w II połowie, choć już tyle bramek nie padło. W 67 min. gospodarze objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego w wykonaniu Wojciecha Szuby, ale siedem minut później wyrównał Mateusz Poświstajło.

Polonia-Stal do końca dążyła do strzelania zwycięskiego gola, a o mały włos by nie przegrała. W ostatniej akcji meczu goście wyszli z kontrą trzech na jednego, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Bartłomiej Kot.