4LigaWschód. Pewne zwycięstwa czołowej trójki na koniec jesieni

16. kolejka IV liga wschód. Lechia, Polonia-Stal i Słowianin wysoko wygrali swoje mecze i umocnili się na podium na koniec jesieni.

 

III liga. Kumulacja meczów na szczycie. Udany debiut Mateusza Żytki

Niespodzianki w Mirkowie nie było. Lider z Dzierżoniowa, który kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonał GKS 3:0. Bramki dla Lechii strzelili Mateusz Zatwarnicki, Elton i Marcin Orłowski.

 

Ostre strzelanie urządził sobie wicelider ze Świdnicy. IgnerHome Polonia-Stal pokonała w Oleśnicy mocno osłabioną kadrowo Pogoń 8:0. Łupem bramkowym podzielili się Edil Souza, Wojciech Szuba, Szymon Tragarz, Grzegorz Zygadło, Robert Myrta – 2 i Patryk Paszkowski – 2.

 

Wysokie zwycięstwo odniósł również Słowianin Wolibórz, który wygrał z Piastem Nowa Ruda 6:0. Goście zagrali bez pięciu podstawowych zawodników i to przełożyło się na przebieg spotkania.

 

Zwycięstwem nieudaną jesień zakończył AKS Strzegom, który pokonał czwartą w tabeli Barycz Sułów 3:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Kamil Sadowski, Roland Emeka oraz Szymon Cukier.

 

Kolejne miejsce zajmuje Polonia Trzebnica, która wygrała w Ząbkowicach Śląskich 2:0. Bramki dla gości strzelili Grzegorz Rajter i Krystian Jajko. Orzeł tym samym potwierdził, że na własnym boisku idzie mu wyjątkowo topornie.

 

Po dwóch meczach bez kompletu punktów na zwycięską ścieżkę wrócił MKP Wołów. Podopieczni Piotra Bolkowskiego wygrali we Wrocławiu z Piastem Żerniki 5:1, mimo że to gospodarze prowadzili po trafieniu Oskara Trzepacza. Później padły dwa gole… samobójcze dla przyjezdnych, a później wrocławianie stracili bramkarza. Kolejne gole dla wołowian zdobyli Sebastian Supranionek i Norbert Walczak – 2.

 

W Marcinkowicach jesień kończyły Sokół i Bielawianka. Goście wygrali 2:1. Bramki dla przyjezdnych strzelili Marcos Pauli i Bartosz Tomkiewicz.

 

W niedzielę w Wierzbicach zmierzą się dwie drużyny z dwóch ostatnich miejsc w tabeli – WKS podejmie Moto-Jelcza Oława.

 

16. kolejka

  • AKS Strzegom – Barycz Sułów 3:1
  • GKS Mirków – Lechia Dzierżoniów 0:3
  • Piast Żerniki – MKP Wołów 1:5
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia Trzebnica 0:2
  • Słowianin Wolibórz – Piast Nowa Ruda 6:0
  • Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 1:2
  • Pogoń Oleśnica – Polonia-Stal Świdnica 0:8
  • WKS Wierzbice – Moto Jelcz Oława – niedziela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *