4LigaZachód. Bardzo ciasno w czołówce na koniec jesieni

16. kolejka IV liga zachód. Duży ścisk w górze tabeli na koniec zmagań czwartoligowców z grypy zachodniej w roku 2021. Trzy czołowe ekipy maja tyle samo punktów, a czwarta traci zaledwie 3 oczka do podium.

 

4LigaWschód. Pewne zwycięstwa czołowej trójki na koniec jesieni

W fotelu lidera przezimuje Mewa Kunice, która ma najlepszy bilans meczów bezpośrednich w konfrontacji z Chrobrym II i Granitem Roztoka. W ostatnim meczu jesieni Mewa, w derbach gminy, pokonała Kaczawę Bieniowice 2:1. Dla gospodarzy trafiali Bartłomiej Pacanek i Tomasz Cichocki, a dla gości Damian Pulikowski.

 

Chrobry II gościł w Jędrzychowicach i chyba spodziewał się większego oporu. Choć długo bramki w meczu nie padały. W 35 min. golkiper gospodarzy przepuścił jednak pod brzuchem strzał Miłosza Jóźwiaka i… poszło. Niedługo po zmianie stron padł gol samobójczy dla gości, a w 60 min. było już 0:4, po dwóch kolejnych trafieniach Jóźwiaka, który skompletował hat-tricka. Potem rezultat podwyższył Bartosz Matysiak, a wynik na 1:5 został ustalony po golu samobójczym.

 

Dobrą dyspozycję w końcówce jesieni podtrzymał beniaminek z Roztoki, który wygrał ze Stalą Chocianów 4:2. Bramki dla Granitu zdobyli Jakub Smutek – 2, Grzegorz Mieliwodzki oraz Przemysława Grosiaka.

 

Tuż za podium plasują się Łużyce Lubań, które – nie bez problemów – wygrały z Odrą Ścinawa 3:2. Najpierw prowadzili gospodarze, potem goście, ale ostatecznie beniaminek zdobył komplet punktów. Bramki strzelali Damian Buzała i Paweł Urbaniak – 2 oraz Kamil Młynarski (gol samobójczy) i Łukasz Winnik.

 

Po serii meczów bez wygranej dobrze jesień kończy Górnik Złotoryja. Przed tygodniem wygrał w Jędrzychowicach, teraz w Rudnej, pokonując Spartę 3:2. Goście prowadzili już 3:0, ale pod koniec przebudzili się gospodarze, dla których trafili Mateusz Kochman i Łukasz Stachów. Na doprowadzenie choćby do remisu zabrakło już jednak czasu.

 

Blisko siódmej wygranej z rzędu była Prochowiczanka, która podejmowała Jaworzankę Jawor. Gospodarze prowadzili po bramce Piotra Niewdany, ale w 93 min. wyrównał Marcin Bagiński i mecz zakończył się podziałek punktów.

 

Remis 1:1 padł również w Świerzawie, gdzie spotkały się dwie drużyny ze strefy spadkowej – Pogoń i Iskra Księginice. Gospodarze prowadzili po golu Wojciecha Chlebosza, wyrównał Mateusz Łodej.

 

Sporo działo się w Grębocicach, gdzie Sparta grała z Leśnikiem Osiecznica. Zwrotów akcji nie brakowało, ale ostateczni gospodarze wygrali 4:3. Bramki strzelali Kamil Łętkowski, Michał Hoffman – 2 i Mariusz Smoliński oraz Adrian Puzio i Mateusz Wrzesiński – 2.

 

16. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Iskra Księginice 1:1
  • Łużyce Lubań – Odra Ścinawa 3:2
  • Granit Roztoka – Stal Chocianów 4:2
  • Mewa Kunice – Kaczawa Bieniowice 2:1
  • Sparta Rudna – Górnik Złotoryja 2:3
  • Apis Jędrzychowice – Chrobry II Głogów 1:5
  • Prochowiczanka Prochowice – Jaworzanka Jawor 1:1
  • Sparta Grębocice – Leśnik Osiecznica 4:3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *