Tarczyński Arena Wrocław. Za 14 milionów w ciągu 6 lat

Stało się to, co nie udawało się przez 10 lat. Stadion Wrocław zyskał sponsora tytularnego, którym została firma Tarczyński spod Trzebnicy. Umowa została podpisana na 6 lat, a jej wartość to 14 lat. 

 

Trener lidera IV ligi żegna się z klubem. Trafi do potentata?

Umowa między Stadionem Wrocław a firmą Tarczyński S.A. została podpisana na 6 lat z możliwością jej przedłużenia. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 14 mln złotych. Przez 6 najbliższych lat stadion będzie nosił nazwę Tarczyński Arena Wrocław. Zmieni się także dotychczasowy logotyp obiektu. – Podpisanie tego kontraktu przenosi stadion w nową rzeczywistość finansową i zapewnia mu poważne wpływy w wieloletniej perspektywie. Jestem przekonany, że to ważny moment także wizerunkowo, bo obiekt pozyskuje sponsora tytularnego po 10 latach działalności – powiedział Marcin Przychodny, prezes zarządu Stadionu Wrocław.

 

Nowy logotyp obiektu jest połączeniem dotychczasowego logotypu Stadionu Wrocław oraz marki Tarczyński. Przy jego tworzeniu uwzględniono powszechnie rozpoznawalną, pomarańczową kolorystykę sponsora.

 

Na fasadzie zostanie umieszczony nowy logotyp obiektu Tarczyński Arena. Bez zmian pozostanie natomiast wnętrze stadionu i trybuny. Podświetlana membrana zachowa swój charakter i nadal będzie świecić w wielu kolorach, w zależności od odbywających się na stadionie wydarzeń.

 

Pozyskanie sponsora tytularnego we Wrocławiu przyjęto ze sporą ulgą. Funkcjonowanie obiektu generuje potężne koszty, których nie udawało się pokryć z bieżącej działalności.

 

Oprócz praw do nazwy oraz brandingu nowy sponsor uzyskał także możliwość organizowania w przestrzeniach obiektu własnych przedsięwzięć sportowych czy rozrywkowych. Na stadionie znajdzie się jedno z biur sponsora tytularnego. W punktach gastronomicznych pojawią się kabanosy, wędliny i przekąski białkowe produkowane przez firmę Tarczyński. Będzie można także spróbować hot-dogów z parówkami tej marki.

 

fot. Stadion Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *