B-klasowa Sparta z nowym-starym trenerem. Wrócił po półrocznej przerwie

Mateusz Pilch ponownie został trenerem pierwszego zespołu Sparty Wrocław, drużyny z wrocławskiej klasy B. Wrócił po półrocznej przerwie.

 

Awanse i spadki 2021/22. Gdyby sezon skończył się dziś [III LIGA – OKRĘGÓWKA]

Mateusz Pilch w poprzednim sezonie objął pierwszą drużynę Sparty, występującą wówczas w A klasie, po piątej kolejce. Mimo zdobycia 24 punktów w dwudziestu dwóch meczach, Sparta Wrocław zajęła 14. miejsce w III grupie i pożegnała się z A klasą. Do utrzymania zabrakło jednego punktu. Po zakończeniu sezonu 31-letnie szkoleniowiec zakończył swoją współpracę ze Spartą i skoncentrował się na prowadzeniu drużyn młodzieżowych w Akademii Forzy Wrocław.

 

Teraz wraca do drużyny występującej obecnie w grupie V wrocławskiej klasy B. Po spadku z zespołem pożegnało się spore grono zawodników, a Sparta z 12 punktami na koncie zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. – Przed nowym trenerem postawiony został cel uporządkowania funkcjonowania drużyny oraz zbudowania na wiosnę zespołu, który w kolejnym sezonie 2022/23 włączy się do walki o trzeci w historii klubu awans do A klasy – czytamy na stronie klubu.

 

fot. Sparta Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *