UEFA Region’s Cup 2022/23. Dolny Śląsk powalczy o obronę tytułu mistrzowskiego

Polska, Słowacja, Łotwa i Mołdawia znalazły się w grupie II eliminacji UEFA Region’s Cup. Obrońcą tytułu mistrza Europy amatorów wciąż jest reprezentacja Dolnego Śląsk. By o to powalczyć, najpierw nasza drużyna musi jednak odzyskać tytuł amatorskiego mistrza Polski.

 

Awanse i spadki 2021/22. Gdyby sezon skończył się dziś [III LIGA – OKRĘGÓWKA]

36 amatorskich drużyn weźmie udział w eliminacjach (a kilka również w preeliminacjach) do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup 2022/23. W środę, 8 grudnia, poznaliśmy podział na grupy. Polska trafiła do grupy II, w której zmierzy się z drużynami ze Słowacji, Łotwy i Mołdawii.

 

Wszystkie mecze rundy eliminacyjnej muszą zostać rozegrane od 15 sierpnia do 9 grudnia 2022 r. Do finałów, które odbędą się w czerwcu 2023 r., awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych.

  • Grupa 1: Rosja, Bośnia i Hercegowina, Izrael, Szkocja
  • Grupa 2: Polska, Słowacja, Łotwa, Mołdawia
  • Grupa 3: Turcja, Portugalia, Finlandia, zwycięzca preeliminacji
  • Grupa 4: Czechy, Irlandia Północna, Walia, Szwecja
  • Grupa 5: Niemcy, Włochy, Anglia, Macedonia Północna
  • Grupa 6: Irlandia, Bułgaria, Rumunia, San Marino
  • Grupa 7 : Hiszpania, Węgry, Szwajcaria, Słowenia
  • Grupa 8 : Chorwacja, Ukraina, Serbia, Malta

 

Obrońcą tytułu mistrza Europy amatorów wciąż jest reprezentacja Dolnego Śląska, mimo że nie jest nwet aktualnym mistrzem Polski. W lutym 2020 tego roku dolnośląska drużyna nie obroniła tytułu mistrza Polski podczas turnieju w Bydgoszczy. Zajęła 2. miejsce, a mistrzem została reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Nie zagrała jednak w eliminacjach UEFA Region’s Cup 2020/21, bowiem z powodu pandemii koronawirusa UEFA turniej odwołała.

 

Teraz wystąpi w nich nowy mistrz Polski. Najpierw jednak poznamy mistrzów poszczególnych makroregionów, którzy muszą zostać wyłonieni końca czerwca 2022 rok. W dniach 6 – 10.07. planowany jest turniej finałowy, w którym zagrają 4 zwycięzcy makroregionów. On wyłoni mistrza Polski, który zagra w turnieju eliminacyjnym z mistrzami ze Słowacji, Łotwy i Mołdawii.

 

fot. UEFA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *