“Stało się to co miało się stać”. Dariusz Żuraw odchodzi z Zagłębia Lubin

Dariusz Żuraw przestał dziś (16 grudnia) pełnić swoją funkcję. Umowa ze szkoleniowcem oraz członkami sztabu została rozwiązana. Klub poinformował również, kto zastąpi Żurawia na trenerskiej ławce.

 

Najlepsze drużyny w okręgach na Dolnym Śląsku [JESIEŃ 2021]

?Stało się, stało się, to co miało się stać? śpiewał Kazik w piosence ?Dziewczyny?. To samo mogliby zanucić kibice Zagłębia po czwartkowej decyzji zarządu klubu. Zanosiło się na to zresztą od dłuższego czasu, gdy ich drużyna przegrywała kolejne mecze, a co gorsze ? grała po prostu bardzo słabo. Wykonanie ?wyroku? odroczyła w czasie wygrana z Wisłą Kraków, ale po porażce w Warszawie stało się jasne, że misja trenera Dariusza Żurawia w Lubinie dobiegła końca.

 

?Do końca rundy obowiązki pierwszego trenera Miedziowych będzie pełnił Paweł Karmelita, który poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu z Górnikiem Łęczna? ? czytamy na stronie Zagłębia.

 

Nie trudno jednak przewidzieć, że w przerwie zimowej do Lubina trafi nowy szkoleniowiec, który poprowadzi Miedziowych w rundzie wiosennej. Obecnie “faworytem” spekulacji medialnych jest Piotr Stokowiec.

 

Przypomnijmy, że w środę, w zaległym meczu lubinianie przegrali w Warszawie z Legią 0:4. Od 1 października, w dziesięciu ligowych meczach Zagłębie wygrało tylko raz, dwa razy zremisowało, a aż 7 razy przegrało. Po 18. kolejkach Miedziowi zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli.

 

fot. Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.