Piast Żmigród ma nowego trenera. To rekordzista polskiej ekstraklasy

III-ligowy Piast Żmigród ogłosił nazwisko nowego trenera. Został nim Łukasz Surma, przed laty wybitny ligowiec, rekordzista pod względem meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

?Stało się to co miało się stać?. Dariusz Żuraw odchodzi z Zagłębia Lubin

Łukasza Surmy z pewnością nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi w naszym kraju. Podczas 21-letniej kariery piłkarskiej rozegrał 559 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej (w barwach Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Legii Warszawa oraz Lechii Gdańsk). Jest to absolutnym rekordem, który chyba długo nie zostanie pobity. Grał również w lidze izraelskiej (Maccabi Hajfa i Bene Sachnin) oraz austriackiej (Admira Wacker Mödling). Rozegrał ponadto 5 spotkań w reprezentanci Polski.

 

Karierę trenerską pochodzący z Krakowa szkoleniowiec rozpoczął, jak grający trener, w IV-ligowej Warcie Białka Tatrzańska, z której latem 2019 roku przeniósł się do III-ligowej Soły Oświęcim. Następnie trafił do II-ligowej Garbarni Kraków, która pod wodzą 43-latka, dwukrotnie zajęła 7. miejscu w ligowej stawce.

 

Posiadający licencję trenerską UEFA PRO Surma podpisał z Piastem umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok. Swoją pracę rozpocznie 1 stycznia. Jego asystentem do spraw przygotowania motorycznego został Adam Kaim. W sztabie pozostanie również Mateusz Żytko, który będzie pełnił rolę analityka, a także zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.