Podstawowy zawodnik rezerw Śląska trafił na zaplecze ekstraklasy

Szymon Krocz, podstawowy ostatnio zawodnik rezerw Śląska Wrocław, został wypożyczony do Górnika Polkowice. Na wiosnę powalczy w barwach beniaminka o utrzymanie się w I lidze.

 

IV liga wschód. Czołowy strzelec żegna się z Pogonią Oleśnica

21-letni pomocnik od poprzedniego sezonu był podstawowym graczem rezerw Śląska. W rundzie jesiennej obecnego sezonu II ligi rozegrał 16 meczów, w których strzelił cztery bramki i zaliczył kilka asyst. – Rozwój zawodników jest dla nas najważniejszy. Uznaliśmy, że Szymon gotowy jest na sprawdzenie się w wyższej lidze, w warunkach pierwszoligowych ? powiedział klubowej stronie Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

 

Wychowanek Orła Ząbkowice Śląskie grał również w rezerwach Górnika Zabrze oraz w Foto-Higienie Gać. Od sezonu 2017/2018 jest zawodnikiem Śląska. Teraz ma być wzmocnieniem drugiej linii Górnika Polkowice, którego na wiosnę czeka ciężka walka o utrzymanie się w I lidze. Beniaminek obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

 

Tymczasem z Polkowicami pożegnał się Kajetan Szmyt, bowiem Warta Poznań skróciła wypożyczenie swojego wychowanka. 19-letni pomocnik wystąpił w 18 meczach zielono-czarnych i zdobył w nich 2 bramki.

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.