Napastnik przychodzi, obrońca odchodzi. Kolejne ruchy transferowe Zagłębia

Czeski napastnik Martin Doležal został nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Z klubem pożegnał się natomiast serbski obrońca Aleksandare Pantic, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

 

W poszukiwaniu środkowego obrońcy Śląsk spogląda na wyspy

31-letni napastnik Martin Doležal został w poniedziałek, 10 stycznia, nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. Czech podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. – Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – powiedział klubowej stronie Piotr Burlikowski, dyrektor Pionu Sportowego.

 

W seniorskiej piłce Doležal zadebiutował w 2008 roku w barwach Sigmy Ołomuniec, w której spędził sześć lat. W 2014 roku przeszedł do FK Jablonec. Przez blisko siedem lat w tym klubie rozegrał łącznie 274 spotkania, w których zdobył 85 bramek oraz 25 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji narodowej. Jesień bieżącego sezonu miał nieco słabszą – rozegrał 17 meczów ligowych oraz pięć w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w których czterokrotnie trafił do siatki rywali.

 

Stan klubowej kadry lubinian nie zmienił się jednak, bowiem z Zagłębiem pożegnał się Aleksandar Pantic. 29-letni serbski środkowy obrońca przyszedł do Lubin 23 września 2021 roku. Zdołał rozegrać 9 meczów ligowych. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron i raczej nikt za Panticiem w Lubinie płakać nie będzie.

 

Źródło, fot. Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.