Ślęza Wrocław traci króla strzelców. Piotr Stępień w Ruchu Chorzów

Piotr Stępień żegna się ze Ślęzą Wrocław. Król strzelców poprzedniego sezonu III ligi, a także najlepszy strzelec obecnych rozgrywek, został na rok wypożyczony do drugoligowego Ruchu Chorzów.

 

Trzech Kameruńczyków w rezerwach Miedzi. Kilku graczy żegna się z Legnicą

Piotr Stępień trafił do Ślęzy w przerwie zimowej sezonu 2019/20. Wiosną 2020 roku nie pograł, bo pandemia pokrzyżowała plany ligowcom w całej Polsce. W kolejnym sezonie jego forma eksplodowała, kiedy z dorobkiem 25 goli został królem strzelców III ligi. Już wtedy piłkarzem Ślęzy zaczęły interesować się kluby z wyższych klas rozgrywkowych, ale napastnik zdecydował się na pozostanie we Wrocławiu. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 ponownie był najlepszym strzelcem w 3. grupie III ligi zdobywając 12 bramek. W sumie Stępień w żółto-czerwonych barwach rozegrał 50 meczów ligowych, w których strzelił 37 goli.

 

Teraz niespełna 24-letni zawodnik został wypożyczony ze Ślęzy do Ruchu Chorzów na roku z opcją wykupu. – Ruchu nikomu nie trzeba przedstawiać, to wielki klub, który z roku na rok się odbudowuje, pnie się do góry. Ja również chcę stawiać kolejne kroki w mojej karierze, dlatego uważam, że Ruch jest dla mnie świetnym miejscem do rozwoju. Czuć tutaj otoczkę zawodowstwa i profesjonalizmu. Chcę strzelać jak najwięcej bramek, co będzie dawało korzyści i mnie i przede wszystkim drużynie – powiedział Stępień klubowej stronie „Niebieskich”.

 

fot. Michał Karpiński twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *