Trzech Kameruńczyków w rezerwach Miedzi. Kilku graczy żegna się z Legnicą

Spore zmiany kadrowe czekają w rundzie wiosennej III-ligową Miedź II Legnica. Trzech zawodników zostanie wypożyczonych, kolejni żegnają się z klubem. Do zespołu dołączy trzech Kameruńczyków, nowy sztab szkoleniowy sprawdza również juniorów.

 

Sparingi trzecioligowców. Oto rywale Karkonoszy i rezerw Miedzi

Pierwszym wypożyczonym zawodnikiem z rezerw Miedzi był Werick Caetano (na zdjęciu), który trafił do Wigier Suwałki. Brazylijczyk został podopiecznym byłego trenera legniczan Grzegorza Mokrego. To nie koniec wypożyczeń. Jak informuje klubowa strona Miedzi, Kacper Andrzejewski jest blisko wypożyczenia do Hutnika Kraków, Kamil Niewiadomski prawdopodobnie zagra w GKS-ie Bełchatów, a Patryk Maciejewski otrzymał wolną rękę w szukaniu kolejnego klubu.

 

Z klubem żegnają się Byron Burgering i Vinicius, z którym rozwiązano umowy za porozumieniem stron. Tymczasem bramkarz, Łotysz Rudolfs Soloha, zostanie włączony do treningów z pierwszym zespołem.

 

Kto dołączy do zespołu? Wyróżniający się juniorzy z Akademii oraz trzech Kameruńczyków, którzy już jesienią trenowali z drużyną. Są to napastnicy Emmanuel Agbor Agbor (2003 r.) i Graham Mbong Ajebe Metuk (2002 r.) oraz skrzydłowy Frankline Yusinyu Tangiri (2001 r.).

 

Chłopcy, którzy przerastają tę ligę mają oczywiście prawo gry wyżej. Jeżeli kryteria gry w I lidze są za wysokie, to druga liga jest pośrednią. Moim zdaniem zawodnicy powinni zawsze próbować gry jak najwyżej, aby wrócić jeszcze bardziej gotowym pod kątem pierwszego zespołu trenera Wojtka Łobodzińskiego. Na razie musimy zrobić przegląd „wojsk” i mniej więcej pod koniec stycznia będziemy znali całą kadrę. Wtedy będziemy wiedzieli, którzy juniorzy spełniają już kryteria gry w III lidze, a którzy nie – podsumował na łamach klubowej strony nowy trener legniczan Arkadiusz Bator.

 

fot. Miedź Legnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *