Stokowiec przebudowuje obronę Zagłębia. Z Gdańska do Lubina wrócił Kopacz

Bartosz Kopacz ponownie w Zagłębiu. 29-letni obrońca, po półtorarocznym pobycie w Lechii Gdańsk, wrócił do Lubina. Podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku.

 

Ślęza Wrocław traci króla strzelców. Piotr Stępień w Ruchu Chorzów

Po raz pierwszy Bartosz Kopacz trafił do Lubina (z Górnika Zabrze) latem 2017 roku. Szybko stał się jednym z kluczowych graczy Miedziowych. Podczas trzech sezonów rozegrał w miedziano-biało-zielonych barwach 98 meczów, w których strzelił trzy gole i dołożył trzy asysty. Latem 2020 Kopacz przeniósł się do Gdańska. Przez półtora roku dla Lechii zagrał 48 spotkań.

 

Teraz wraca do Lubina, by wzmocnić bardzo niepewną jesienią defensywę. – Niezmiernie cieszymy się z powrotu Bartka do Zagłębia. Jest to zawodnik, który zna oczekiwania kibiców i trenera Piotra Stokowca oraz niejednokrotnie udowadniał, że ma zadatki na bycie liderem formacji defensywnej. Mam nadzieję, że jego dobra gra i doświadczenie pomoże nam w zwyciężaniu – powiedział klubowej stronie Piotr Burlikowski, dyrektor Pionu Sportowego klubu.

 

Nowy trener Piotr Stokowiec od nowa chce zbudować obronę Zagłębia. Oprócz Kopacza do Lubina trafił również Aleks Ławniczak z Warty Poznań, a z klubem pożegnał się Serb Aleksandar Pantić.

 

Fot. Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *