Powrót utalentowanego pomocnika do Wrocławia. Czas na odbudowanie formy

Jakub Gil wrócił do Wrocławia. Ślęza skróciła wypożyczenie niespełna 20-letniego pomocnika do I-ligowej Puszczy Niepołomice. W żółto-czerwonych barwach Gil ma się odbudować i wrócić do wysokiej formy z poprzedniego sezonu.

 

Pierwsze wzmocnienie Piasta Żmigród. To były podstawowy gracz Ślęzy

Jakub Gil trafił do Ślęzy latem 2019 roku, kiedy został wypożyczony z Lecha Poznań. Rok później podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt, a jego forma eksplodowała. W 31 meczach w poprzednim sezonie strzelił 6 goli i zaliczył 6 asyst. To spowodowało zainteresowanie klubów z wyższych lig. Ostatecznie, w lipcu 2021 r., trafił na roczne wypożyczenie do I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Pobyt w Niepołomicach niespełna 20-letniego gracza do udanych jednak nie należał. Zaliczył epizod w meczu z Podbeskidziem, grał w rezerwach Puszczy (klasa okręgowa), a potem złapał kontuzję.

 

– Na szczęście problemy Kuby ze zdrowiem już się skończyły i rozpoczął on wraz z resztą zespołu okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Znając tego ambitnego chłopaka, jesteśmy pewni, że szybko nadrobi on zaległości treningowe i znów stanie się ważną postacią w kadrze drużyny trenera Grzegorza Kowalskiego – czytamy na klubowej stronie Ślęzy.

 

fot. Ślęza Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.