Zwycięski przegląd kadr Śląska przed wylotem na obóz do Turcji

Śląsk Wrocław wygrał w pierwszym sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej z Wartą Poznań 1:0. Był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed wylotem na obóz do Turcji.

Skrzydłowy za prawie milion rocznie trafił do rezerw Śląska

Jak można było się spodziewać, trener Jacek Magiera zrobił sobie podczas meczu kontrolnego z Wartą przegląd kadr. Swoje minuty dostali gracze z głębokiego zaplecza pierwszej drużyny, którzy mieli okazję pokazać się szkoleniowcowi w barwach pierwszej drużyny.

Zagrał w niej również po kilkumiesięcznej przerwie Fabian Piasecki, który wrócił do Wrocławia z wypożyczenia do Stali Mielec. Zabrakło natomiast Erika Expósito, który jak wiadomo przebywa na kwarantannie w Hiszpanii po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Hiszpan powinien dołączyć do zespołu już podczas obozu przygotowawczego w tureckiej Antalyi.

Śląsk wygrał z Wartą 1:0. Jedynego gola strzelił Petr Schwarz w 54 min. meczu, po tym jak ładnie dobił obroniony przez bramkarza strzał Sebastiana Bergiera.

Skład Śląska:

• I połowa: Szromnik – Bejger, Golla (Poprawa), Wypart – Iskra, Lewkot (Sobota), Mączyński (Schwarz), Garcia, Praszelik (Łyszczarz) – Piasecki (Pich), Quintana.
  • II połowa: Putnocky – Verdasca, Poprawa (Michalski), Radkowski – Janasik, Sobota (Gryglak), Schwarz (Hyjek), Stiglec, Łyszczarz (Zylla) – Pich (Jezierski), Bergier.