Górnik Polkowice

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów kontrolnych z weekendu [4 – 6 LUTEGO]

Published

on

Sparingi dolnośląskich drużyn. Przygotowania do rundy wiosennej w niższych ligach idą pełną parą. Oto najnowsze wyniki meczów kontrolnych, które odbyły się podczas weekendu.

IV liga nie dla każdego. Po reformie mają to być rozgrywki elitarne

Oto wyniki sparingów od piątku do niedzieli. Lista jest uzupełniana na bieżąco. Jeśli znacie wyniki innych meczów, które odbyły się w weekend, piszcie w komentarzach i na facebooku.

• Górnik Polkowice – Zagłębie Lubin 0:1
  • Miedź Legnica – FK Mynaj 1:1
  • Miedź Legnica – CSKA Sofia 1:2
  • Śląsk II Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3

• Ślęza Wrocław – Odra Opole 2:1
  • Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica 2:1
  • Karkonosze Jelenia Góra – AKS Strzegom 2:0 (przerwany w 50 min. z powodu śnieżycy)

on

Górnik Polkowice przedstawił nowego trenera drużyny seniorów, którym został Michał Kowbel. Zastąpił on Tomasza Grzegorczyka, który żegna się z klubem z końcem sezonu.

Trener czołowej drużyny okręgówki odchodzi z klubu

Michał Kowbel jest wychowankiem Polmo Kożuchów. Później kontynuował piłkarską przygodę w Zagłębiu Lubin. W mistrzowskim sezonie 2006/07 Kowbel znalazł się w ekstraklasowej kadrze Miedziowych, a trener Czesław Michniewicz dwukrotnie wystawił go w meczach o Puchar Ekstraklasy w fazie grupowej.

Michał Kowbel przez ostatnie trzy sezony prowadził IV-ligową Koronę Polmo Kożuchów. Potem był II trenerem w Górniku Polkowice za kadencji Janusza Niedźwiedzia. Teraz obejmuje pierwszy zespół, który trzeba będzie dźwignąć po dwóch spadkach z rzędu – najpierw do II, a ostatnio do III ligi.

Z zespołem, z końcem sezonu rozstał się natomiast Tomasz Grzegorczyk. Klub nie przedłuży również kontraktu z asystentem trenera – Konradem Janczakiem, który jednak pozostanie w klubie i będzie pełnił funkcję koordynatora Akademii Piłkarskiej Górnika.

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Trzy dolnośląskie zespoły w rundzie wstępnej Pucharu Polski

Published

on

okręgowy Puchar Polski

Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław i Górnik Polkowice poznały rywali w rundzie wstępnej Pucharu Polski 2023/2024.

Wrócił na chwilę, zostanie 2 lata. Jacek Magiera podpisał nową umowę ze Śląskiem

Zmagania w Pucharze Polski w sezonie 2023/2024 rozpoczną się od rundy wstępnej, którą zaplanowano na 9 sierpnia. Wezmą w niej udział drużyny z II ligi oraz oraz dwa najsłabsze zespoły z I ligi w zakończonym niedawno sezonie.

Swoich rywali poznali więc trzej dolnośląscy drugoligowcy, a właściwie jeden – rezerwy Zagłębia Lubin – oraz dwaj niedawni drugoligowcy, bo Górnik Polkowice i Śląsk II Wrocław spadli z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Nie było jednak klasycznego losowania, a zestawiono ze sobą drużyny według klucza „najmocniejsza” vs. „najsłabsza” z tego grona.

Runda wstępna Pucharu Polski:

• Kotwica Kołobrzeg – Zagłębie II Lubin
  • Znicz Pruszków – Górnik Polkowice
  • Chojniczanka Chojnice – Śląsk II Wrocław

W I rundzie PP zagrają ponadto Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica i Miedź II Legnica (zdobywca dolnośląskiego Pucharu Polski).

II liga

Ostatnie minuty zdecydowały. Górnik spada, rezerwy Zagłębie zostają w II lidze

Published

on

II liga

Szalona końcówka w ostatniej kolejce II ligi. Na kilka minuty przed końcem meczu rezerwy Zagłębi Lubin zapewniły sobie utrzymanie, kosztem Górnika Polkowice, który wraz ze Śląskiem II Wrocław, spada do III ligi.

Chrobry II spada z III ligi, rezerwy Miedzi czekają na “wyrok”. Dołek Ślęzy

Górnik Polkowice miał wszystko w swoich rękach. Wystarczył mu remis w meczu ze zdegradowaną już wcześniej Garbarnią. Losy spotkania w Krakowie rozstrzygnęły się w samej końcówce. Gospodarze objęli prowadzenie w 79. min., ale chwilę potem wyrównał Mateusz Piątkowski. Goście musieli tylko obronić remis do końca spotkania. Tak się jednak nie stało, bo Garbarnia strzeliła jeszcze dwie bramki.

Na przegraną polkowiczan liczyły rezerwy Zagłębia Lubin. Miedziowi musieli jednocześnie wygrać z KKS-em Kalisz. Goście prowadzili do przerwy 1:0, a potem nastąpił istny rollercoaster – po wymianie ciosów w 70. min. spotkania znów kaliszanie prowadzili, tym razem 3:2. Wydawało się, że gospodarzom będzie ciężko odwrócić losy meczu.

Już minutę później jednak wyrównał Wojciech Szafranek, a falowe ataki Zagłębia zakończyły się golem Patryka Kusztala w 88. min. (!) spotkania. To oznaczało, że lubinianie zostają w II lidze, a żegna się z nią Górnik Polkowice, który wraz z rezerwami Śląska Wrocław spadł do III ligi.

Rezerwy Śląska spadają z II ligi. Co z Górnikiem i rezerwami Zagłębia?

Published

on

II liga

Rezerwy Śląska Wrocław spadają z II do III ligi. Liczba dolnośląskich spadkowiczów może się powiększyć o Górnika Polkowice lub Zagłębie II Lubin.

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

W przedostatniej kolejce II ligi rezerwy Śląska Wrocław zagrają z Hutnikiem Kraków dopiero w niedzielę, ale wyniki innych meczów sprawiły, że podopieczni Krzysztofa Wołczka już spadli z II do III ligi. Bez względu na wyniki dwóch ostatnich spotkań, wrocławianie nie wygrzebią się już ze strefy spadkowej.

Obecnie na ostatnim bezpiecznym miejscu jest Górniki Polkowice, który już w piątek pokonał mistrza Polonię Warszawa 2:0. Polkowiczan mogły wyprzedzić rezerwy Zagłębia Lubin, ale przegrały w Lublinie z Motorem 0:2.

Przed ostatnią kolejką II ligi zagrożone spadkiem są trzy drużyny: Radunia Stężyca (38 pkt.), Górnik Polkowice (37 pkt.) i Zagłębie II Lubin (35.pkt)

• Garbarnia Kraków – Górnik Polkowice
  • Zagłębie II Lubin – KKS 1925 Kalisz
  • Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn

W ostatniej kolejce mogą być bardzo różne warianty układu tabeli. O utrzymaniu może zdecydować mała tabela trzech zespołów (wszystkie musiałby mieć po 38 pkt), lub mecze bezpośrednie dwóch drużyn.

Górnikowi Polkowice do utrzymania wystarczy remis, bowiem ma lepszy bilans od Zagłębia w meczach bezpośrednich, a w małej tabeli zajmie pierwsze miejsce.

Przy porażce w Krakowie, polkowiczanie utrzymają się, jeśli Miedziowi nie wygrają z KKS-em.

Z kolei Zagłębie, żeby się utrzymać musi wygrać i liczyć na to, że Górnik albo przegra, albo wygra. Remis Górnika oznacza spadek Zagłębia, bowiem w meczach bezpośrednich ma gorszy bilans, oraz 3. miejsce w ewentualnej małej tabeli.

Oczywiście, przy wariancie z wygraną Górnika, musiałaby jednocześnie przegrać Radunia, od której Miedziowi mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Promyk nadziei w II lidze. Dwie wygrane i remis, ale za to z liderem

Published

on

II liga

Dawno nie było takiego weekendu w II lidze, że żadna z naszych drużyn nie przegrała meczu. Dwa zwycięstwa i remis, ale za to z liderem, to bilans meczów Górnika oraz rezerw Śląska i Zagłębia.

Śląsk mógł być potęgą. Wiemy, kto podstępnie storpedował ten plan

Już w piątek rezerwy Zagłębia gościły na Konwiktorskiej, czyli na boisku lidera. Polonia Warszawa była zdecydowanym faworytem meczu z ostatnią drużyną w tabeli, ale Miedziowi postawili trudne warunki i wywieźli cenny punkt ze stolicy. Co prawda gospodarze prowadzili po I połowie, ale w 51. min. wyrównał Patryk Kusztal i wynik już do końca nie uległ zmianie.

Lubinianie wciąż są w strefie spadkowej, podobnie jak rezerwy Śląska Wrocław, które tym razem wygrało niezwykle ważny mecz z GKS-em Jastrzębie 2:1. WKS prowadzili do przerwy po golach Dawida Matuszewskiego i Przemysława Bargiela z rzutu karnego. Po zmianie stron dla gości trafił Sebastian Golak, ale gospodarze zdołali obronić komplet punktów.

Przed tygodniem komplet zespołów z Dolnego Śląska znajdował się w strefie spadkowej. Po wygranej z Siarką Tarnobrzeg wydostał się z niej Górnik Polkowice. Choć nie zaczęło się dobrze, bowiem goście prowadzili już od 4. minuty. Na szczęście później trafiali tylko gospodarze – Arkadiusz Piech – 2, Jan Kuźma i Szymon Kiebzak – i polkowiczanie wygrali 4:1.

Derby w strefie spadkowej dla rezerw Śląska

Published

on

W zaległym meczu II ligi rezerwy Śląska Wrocław pokonały Górnika Polkowice 2:1. Obie drużyny wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Katastrofa w II i III lidze. Kto na dziś spadłby z IV ligi?

W środę, 5 kwietnia, na stadionie przy ul. Oporowskiej odbył się zaległy meczu II ligi, w którym rezerwy Śląska Wrocław podejmowały Górnika Polkowice. Obie drużyny fatalnie spisują się w rundzie rewanżowej. Wrocławianie zdobyli do dziś 3 punkty, a polkowiczanie zaledwie 1. Nic dziwnego, ze oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej.

Początek spotkania był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gości. Konkretów jednak brakowało, te były za to po stronie gospodarzy. W 18. min. Karol Borys obsłużył pięknym podaniem Dawida Matuszewskiego, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Marcina Furtaka.

Goście odpowiedzieli pod koniec I połowy, kiedy Jan Ciućka wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyrównał stan meczu.

Bohaterem II połowy był rezerwowy Przemysław Bargiel, który w 52. min. popisał się fantastycznym strzałem z dystansu w samo okienko bramki polkowiczan. Jak się okazało, był to gol na wagę jakże ważnych 3 punktów.

WKS wygrał i opuścił ostatnie miejsce w tabeli, ale do opuszczenia strefy spadkowej wciąż brakuje kilku punktów.