Powrót po 15 latach do Ząbkowic Śl. i inne transfery Orła

Bartłomiej Gawdonowicz wraca do IV-ligowego Orła po 15 latach. Kto jeszcze zagra na wiosnę w Ząbkowice Śl. Oto transfery przed rundą wiosenną.

 

Transferowy Błysk. Duże wzmocnienia zespołu z Kuźniczyska

Pierwszym transferem ząbkowiczan było wypożyczenie ze Ślęzy Wrocław Gruzina Irakli Penderavę. Tymczasem po 15 latach do klubu wrócił Bartłomiej Gawdonowicz. 34-letni bramkarz przed laty był zawodnikiem drużyny juniorów starszych i gościł na treningach pierwszej drużyny. Minioną rundę ?Gawdan? spędził w Piaście Nowa Ruda, a wcześniej bronił barw m.in. Nysy Kłodzko i Sparty Paczków.

 

W Orle wiosną będzie występował również obrońca Michał Czykieta. Już latem był bliski dołączenia do zespołu, ale ostatecznie dopiero teraz udało się działaczom z Ząbkowic Śl. sfinalizować transakcję. 21-latek został wypożyczony z Chrobry II Głogów. Wcześniej występował w Zachodzie Sobótka, a ostatnio w Bielawiance Bielawa.

 

Wypożyczony został także Dominik Misztal, 19-letni boczny obrońca, który od kilku lat gra w FC Wrocław Academy.

 

Obrońcą jest również 22-letni Filip Barański. Wychowanek LUKS Gomunice, który pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w RKS-ie Radomsko, ostatnio występował w IV-ligowym Orkanie Buczek.

 

Ponadto decyzją sztabu szkoleniowego do kadry pierwszej drużyny na rundę wiosenną 2021/2022 zostali włączeni wyróżniający się juniorzy: Alan Madej (rocznik 2007), Kamil Ostaszewski (2005) oraz Maciej Szumny (2005).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.