Okręgówka Wrocław. Hit w Marszowicach dla lidera. Grupa pościgowa potraciła punkty

Saller okręgówka Wrocław. Dwunasta wygrana z rzędu lidera z Solnej stała się faktem. Grupa pościgowa za miejscami dającymi awans pogubiła punkty. Hat-trick Jakuba Wojciechowskiego w meczu Wiwa – Czarni.

Dolnośląskie transfery ZIMA 2022. Od III ligi do B klasy

Wydarzeniem kolejki w Saller okręgówce był mecz w Marszowicach, gdzie trzeci w tabeli Orzeł podejmował lidera z Solnej. Galaktycznie wygrali przed tym spotkaniem 11 meczów z rzędu, a kolejne dopisali w sobotnie popołudnie. Po bardzo wyrównanym meczu, w II połowie przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramki strzelili Radosław Parada oraz Maciej Rudnicki.

Galakticos są obecnie zdecydowanym liderem i głównym faworytem do awansu. Orzeł z Marszowic nie zbliżył się również do Orła z wrocławskich Pawłowic, który zajmuje 2. miejsce, również premiowane awansem do IV ligi. Wrocławianie zagrali w niedzielę z ostatnim w tabeli Rapidem Domaniów, ale już w sobotę mieli powody do zadowolenia.

Przegrał bowiem nie tylko Orzeł Marszowice, ale również zajmujące kolejne miejsca w tabeli drużyny z Bielan Wrocławskich i Kobierzyc. Polonia przegrała w Międzyborzu z Zenitem 0:2. GKS tymczasem gościł w Prusicach i prowadził do przerwy 1:0 po bramce Jakuba Gucwy. W 53 min. wyrównał jednak Kacper Belica, a w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dającego bezcenne trzy punkty zdobył Yurii Kapustynskyi.

Tymczasem Orzeł Pawłowice wygrał z Rapidem 7:0.  Branki strzelali Adam Ratajczak, Szymon Łasiński – 2, Chrystian Edelbauer, Artur Błaszczak – 2 i Piotr Czarnecki.

Ciekawie było w Środzie Śląskiej, gdzie spotkały się dwie drużyny z górnej połowy tabeli ? Polonia i Czarni Jelcz-Laskowice. Gospodarze prowadzili po trafieniu Łukasza Skolimowskiego, na którego w II połowie odpowiedział Patryk Szczebelski. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali 3:1, a na listę strzelców wpisali się Adam Andrusiak oraz Kamil Żbik.

Goli nie brakowało również w meczu Wiwa Goszcz ? Czarni Białków, którzy po fuzji z Mechanikiem Brzezina przejęli jego miejsce w okręgówce. Przyjezdni długo starali się dotrzymywać kroku gospodarzom, ale w końcówce musieli uznać uch wyższość. Wiwa ostatecznie wygrała 5:2, a hat-trickiem popisał się Jakub Wojciechowski, a dwa gole dołożył Michał Lotka. Dla Czarnych strzelali Kamil Malarowicz oraz Mateusz Urbaniak.

Ważny mecz sąsiadów w tabeli odbył się w Żórawinie, gdzie gospodarze podejmowali Błysk Kuźniczysko. Goście wygrali 2:0 po golach Zbigniewa Janika i Kacpra Leszczyńskiego.

Od kompletu punktów rundę wiosenną rozpoczęła także Odra Lubiąż, która po dwóch trafieniach Patryka Bobkiewicza wygrała z Wratislavią 2:1. Bramkę dla wrocławian strzelił Maciej Zapał. Gospodarze mieli o tyle ułatwioną sytuację, że goście od 12. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza.