Nowy-stary trener rezerw Śląsk Wrocław. Przyszedł z III ligi

Arkadiusz Bator został nowym szkoleniowcem drugiego zespołu Śląska. Zastąpił Krzysztofa Wołczka, który został włączony do sztabu pierwszego zespołu WKS-u. Dla Batora to powrót do klubu z Wrocławia.

 

Centrostrzał z 40 metrów dał trzy punkty. To trzeba zobaczyć [VIDEO]

Arkadiusz Bator znaczną część kariery trenerskiej spędził przy Oporowskiej. W przeszłości przez kilka lat pracował w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Prowadził nie tylko grupy młodzieżowe, ale także rezerwy (sezon 2015/2016 i część rozgrywek 2016/2017).

 

Powrót po kilku latach to na pewno wspaniałe uczucie. Nie ukrywam, że po przyjeździe na Oporowską serce mocniej zabiło. Wrocław to moje miasto, Śląsk to mój klub, tutaj się wychowałem i zdobywałem pierwsze szlify trenerskie. Po pojawieniu się propozycji z Wrocławia nie było chwili zawahania, ale na pewno chciałem być fair wobec Miedzi Legnica ? powiedział klubowej stronie Bator.

 

Dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław Krzysztof Paluszek przypomina, że Bator doskonale zna część zawodników rezerw Śląska z czasów, gdy prowadził juniorów. – O jego wyborze zadecydowało też jego doświadczenie, bo prowadził zespoły w piłce seniorskiej, a ostatnio rezerwy Miedzi Legnica. A w przeszłości przecież także był szkoleniowcem naszego drugiego zespołu – zaznacza Paluszek.

 

Arkadiusz Bator jest w trakcie kursu UEFA Pro, czyli najwyższych uprawnień trenerskich. Na ławce II-ligowych rezerw zadebiutuje w wyjazdowym meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

 

fot. Dawid Antecki/Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.