III liga. Zwycięski debiut trenera rezerw Miedzi. Zagłębie II i Ślęza na remis

20. kolejka III ligi. Miedź II wygrała w Żmigrodzie Piastem 1:0 w debiucie trenera Adriana Żurańskiego na ławce legniczan. Remisy Zagłębia II i Ślęzy, porażka Foto-Higieny.  

 

Amerykanie nie chcą płacić dolnośląskim klubom. Interweniuje FIFA

Lider z Lubina grał w Tarnowskich Górach z Gwarkiem. Gospodarze prowadzili do przerwy po golu z rzutu karnego, ale Miedziowi wyrównali niespełna kwadrans po zmianie stron. Dzięki punktowi rezerwy Zagłębia powiększyły przewagę nad drugim LKS-em Goczałkowice Zdrój do 2 punktów, bowiem zespół Łukasza Piszczka przegrał z Polonią w Bytomiu 0:3.

 

W ścisłej czołówce zadomowiła się Miedź II, która gościła w Żmigrodzie. Na ławce trenerskiej legniczan debiutował Adrian Żurański, który w tygodniu zastąpił Arkadiusza Batora, który został szkoleniowcem II-ligowych rezerw Śląska Wrocław. Debiut Żurańskiego był więcej niż udany, bowiem jego zespół wygrał z Piastem 1:0 po golu doświadczonego Grzegorza Bartczaka.

 

Straty do lidera nie udało się zniwelować zawodnikom Ślęzy Wrocław, która grała z rezerwami Górnika Zabrze. Goście prowadzili po golu z rzutu karnego, którego wykorzystał Bartłomiej Korbecki. Ambitnie grający wrocławianie w końcu doprowadzili do remisu, kiedy w 87. min. gola zdobył Mikołaj Wawrzyniak.

 

Zamykająca ligową tabelę Foto-Higiena Gać po dobrym meczu w Goczałkowicach-Zdroju (1:1) podejmowała Carinę Gubin i liczyła na komplet punktów. Niestety, po dwóch golach w samej końcówce wygrali goście 2:0. Aż trudno w to uwierzyć, ale FHG w tym sezonie jeszcze nie wygrała na własnym boisku. 

 

Na zakończenie sobotniej serii meczów, Karkonosze Jelenia Góra grały na wyjeździe w MKS-em Kluczbork. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, ostatecznie wygrali 4:1. Gola dla goście zdobył Mateusz Czerwiński. 

 

20. kolejka III ligi

  • Foto-Higiena Gać – Carina Gubin 0:2
  • Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze 1:1
  • MKS Kluczbork – Karkonosze Jelenia Góra 4:1
  • Piast Żmigród – Miedź II Legnica 0:1
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Zagłębie II Lubin 1:1
  • Odra Wodzisław Śląski – Warta Gorzów Wielkopolski ? niedziela
  • Polonia Bytom – LKS Goczałkowice Zdrój 3:0
  • Pniówek Pawłowice – Stal Brzeg 1:1
  • Lechia Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.