Okręgówka Wrocław. Prusicka remontada w osłabieniu, Polonia zaskoczyła Orła

Saller okręgówka Wrocław. Wielkie emocje w Jelczu-Laskowicach, gdzie Orzeł Prusice wygrał mimo wyniku 0:2 i gry w osłabieniu. Wiosenny błysk zespołu z Kuźniczyska. Ważna wygrana Polonii w Marszowicach. 

 

4LigaWschód. Lider powiększa przewagę. Piast się przełamał, Sokół rozbił Pogoń

Bez niespodzianki w Brzezinie, gdzie Czarni Białków (grają w okręgówce po fuzji z Mechanikiem) podejmowali lidera z Solnej. Zaczęło się dla gospodarze nieźle, bo bramkarz Czarnych obronił w 3. min. rzut karny wykonywany przez Adriana Żaka. Tuż przed przerwą jednak Galaktyczni wyszli na prowadzenie za sprawą Adriana Repskiego. Po zmianie stron po golu dołożyli Mariusz Paszkowski i Rafał Rybiński, a jeden gol samobójczy.

 

Wicelider z wrocławskich Pawłowic znów zagra w niedzielę. Tymczasem do bardzo ciekawego meczu doszło w Marszowicach, gdzie Orzeł podejmował Polonię Środa Śląska. Goście zaskoczyli gospodarzy dwoma szybkimi golami Łukasza Skolimowskiego i po ośmiu minutach prowadzili 2:0 i… takim wynikiem mecz się zakończył.

 

Orzeł utrzymał trzecią pozycję, ale średzianie mają już tylko 2 punkty straty do podium. Polonia wyprzedziła GKS Kobierzyce i Polonię Bielany Wrocławskie, które przegrały swoje mecze. GKS uległ Zenitowi 2:4. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie dwoma golamia, ale gospodarze za każdym razem łapali kontakt, aż do 89. min., gdy 2:4 Piotr Kotwa ustalił wynik spotkania. Wcześniej strzelali Vadim Mytnik, Kacper Małolepszy i Grzegorz Kuświk.

 

Tymczasem zespół z Bielan Wrocławskich uległ u siebie KS-owi Żórawina 1:3. Gola dla gospodarzy zdobył Maciej Sepetowski, dla gości trafiali Przemysław Kiełcz, Maciej Sobczak i Arkadiusz Koterba.

 

Dobrze w rundę wiosenną weszli zawodnicy Błysku Kuźniczysko, którzy wygrali drugie spotkanie. Gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Andrija Melnyka, ale gracze Odry Lubiąż doprowadzili do remisu (gole strzelali Łukasz Piskorski i Mark Mostipan). W 59. min. bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Kazimierowicz, a w doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:2 ustalił Olaf Eliasz.

 

Sporo działo się również w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni grali z Orłem Prusice. Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Radosława Florka i Patryka Szczebelskiego. Nie załamało to gości, którzy mimo gry w osłabieniu (kończyli mecz w dziewiątkę) nie tylko zaczęli odrabiać starty, ale w końcówce zdołali strzelić gola na 3:2. Bramki zdobywali Oleh Vlasik, Paweł Pisarski i Kacper Belica.

 

Bardziej jednostronny był mecz we Wrocławiu, gdzie Wratislavia pokonała Rapid Domaniów 4:0. Na listę strzelców wpisali się Robert Pikulicki – 2, Maciej Bogacki i Krzysztof Choma.

 

W niedzielnym meczu Wiwa Goszcz rozbiła wicelidera Orła Pawłowice 5:0. Gole strzelali Michał Lotka, Dawid Wołkowski, Jakub Wojciechowski, Adrian Dąbrowski i Michał Lotka.

 

17. kolejka

  • Czarni Białków – Galakticos Solna 0:4
  • Orzeł Marszowice – Polonia Środa Śląska 0:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Orzeł Prusice 2:3
  • GKS Kobierzyce – Zenit Międzybórz 2:4
  • Polonia Bielany Wrocławskie – KS Żórawina 2:3
  • Błysk Kuźniczysko – Odra Lubiąż 4:2
  • Wratislavia Wrocław – Rapid Domaniów 4:0
  • Wiwa Goszcz – Orzeł Pawłowice 5:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.