Na 20 zwycięstwach z rzędu zatrzymał się licznik Lechii Dzierżoniów, lidera wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi. Trójkolorowi przegrali w czwartek, 14 kwietnia, derby z Bielawianką 0:1.

Ten gol zdecydował o wyniku derbów. Zobacz jak strzelił Mateusz Kuriata [VIEDO]

71. derby powiatu dzierżoniowskiego dla Bielawianki. Jedynego gola meczu strzelił pod koniec I połowy Mateusz Kuriata, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego (można go zobaczyć pod linkiem powyżej). Przed bramką i po niej sporą przewagę mieli zawodnicy Lechii Dzierżoniów, którzy jednak razili nieskutecznością. Świetne zawody rozegrał również bramkarz z Bielawy, który obronił nawet w I połowie rzut karny oraz dobitkę z bliska.

Dla Lechii, która nadal jest zdecydowanym liderem wschodniej grupy IV ligi, to pierwsza strata punktów w tym sezonie po 20 zwycięstwach z rzędu. Licząc również poprzednie rozgrywki, dzierżoniowianie odnieśli 26. wygranych w lidze.

Lechia okazję do rewanżu będzie miała już w w najbliższą środę, 20 kwietnia, w finale okręgowego Pucharu Polski. Tym razem obie drużyny zmierzą się w Bielawie.

5 thoughts on “Sensacja w Dzierżoniowie. Lechia przegrała derby z Bielawianką. Koniec serii lidera

1. Z całym szacunkiem dla tego, kto pisał o tym meczu muszę stwierdzić , że…
    Takiej dziadowskiej relacji reporterskiej dawno nie spotkałem.
    Oczywiście powyższy ogólny opis meczu może być.
    Jednak po takich ogólnikach powinno być szczegółowe podsumowanie.
    Jak to zazwyczaj wygląda ? A tak:

Piłkarzowo Górne, 14.04.2022. godz.16:00
    Zieloni Piłkarzowo Górne- Czerwoni Piłkarzowo Dolne 2:1 (0:1)
    Bramki: Zieloni- 54 i 65 (k). Czerwoni- 20 min gry.
    W 35 min Czerwoni nie wykorzystali rzutu karnego.
    Czerwona kartka- 40 Czerwoni ( druga żółta)
    Składy: Zieloni….
    Czerwoni….

I to jest cała sztuka sprawozdania z meczu. Krótko, węzłowato.

p.s.
    Jestem kibicem i amatorskim obserwatorem tego co się dzieje w niższych ligach polskich. W szczególności interesuje mnie IV liga.
    Mieszkam ok. 400 km od Dolnego Śląska.

1. No tak… to tylko krótkie info o meczu.
        Wybacz Szanowny ForStoper, ale zupełnie się z Tobą nie zgodzę.

,,Info o meczu”… czyli był mecz. I nic więcej.
        To nie jest fajne info dla przeciętnego kibica. Czego oczekuje przeciętny kibic ?
        W kolejności ważności zdarzeń:
        Wyniku końcowego, wyniku do przerwy, minut w których padły bramki, nazwisk strzelców tych bramek, minut pokazania czerwonych kartek, info o niewykorzystanych rzutach karnych, składów zespołów.

No dobrze… mogę pójść na ustępstwo 🙂 wiedząc z autopsji jak trudno jest zdobyć informacje o meczach lig niższych.
        Opis meczu i wynik końcowy z wynikiem do przerwy. Z bólem, ale przejdzie 🙂
        Jak wygląda mój materiał po ok. 30 h od zakończenia tak ważnego meczu dolnośląskiej IV ligi ?