Dziś komisja dyscyplinarna zajmie się zadymą w Sułowie

Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Legnica zajmie się dziś (19 kwietnia) przerwanym meczem IV ligi Barycz Sułów ? Polonia-Stal Świdnica. Jakie zapadną decyzje?

 

Oświadczenie klubu ze Świdnicy: Potępiamy takie bandyckie zachowanie

Przypomnijmy, że w sobotę, 16 kwietnia, w 22. kolejce wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi Barycz Sułów podejmowała IgnerHome Polonię-Stal Świdnica. Mecz został przerwany w 23. min. po tym, jak kibole ze Świdnicy ruszyli na miejscowych fanów, którzy nie pozostali dłużni i doszło do konfrontacji na murawie boiska. Przyjezdni zostali ostatecznie ?wypchnięci? poza stadion, gdzie zostali otoczeni przez policję. Więcej można przeczytać TUTAJ.

 

Teraz zadymą i przerwanym meczem zajmie się Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Legnica, który zarządza rozgrywkami wschodniej grupy IV ligi w bieżącym sezonie (początek posiedzenia we wtorek o godz. 16).

 

Jakie będą decyzje? Wydaje się, że mogą być surowe i dotkną zapewne oba kluby. Niestety, dotkną wszystkich, tylko nie głównych winowajców, czyli pseudokibiców ze Świdnicy, który rozpoczęli zadymę. Z naszych informacji wynika, że po zamieszkach w Sułowie nikt nie został zatrzymany przez policję.

 

Czy można było uniknąć zadymy? Pewnie można było się na nią lepiej przygotować, choć trzeba zdać sobie sprawę, że nawet najlepiej przygotowany organizator w niższych ligach ? a taką jest w końcu IV liga – nie będzie w stanie zapobiec takim wydarzeniom? gdy grupa pseudokibiców postanowi wszcząć awanturę. 

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.