4LigaWschód. Orzeł pewnie pokonał Pogoń w zaległym meczu

Orzeł Ząbkowice Śl. wygrał w zaległym meczu wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie z Pogonią Oleśnica 4:1. Gospodarze na wiosnę wciąż są niepokonani.

Finał okręgowego Pucharu Polski Wałbrzych. Udany rewanż Lechii za porażkę w derbach

Mecz Orła Ząbkowice Śl. z Pogonią Oleśnica został przełożony z 3 kwietnia, kiedy kilka meczów zostało storpedowanych przez zimową pogodę.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte praktycznie w I połowie, kiedy gospodarze strzelili w ciągu 30 minut strzelili 3 gole. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Maciejewski, Irakli Penderava oraz – z rzutu karnego – Michał Łaski.

Co prawda oleśniczanie szybko odpowiedzieli golem, ale to było wszystko, na co było stać Pogonią w środowe popołudnie. Wynik meczu na 4:1 w 51. min. Marcin Buryło. Dzięki wygranej gospodarze awansowali na 6. miejsce w tabeli. Warto dodać, że na wiosnę ząbkowiczanie jeszcze nie przegrali – odnieśli 4 wygrane, a 2 razy zremisowali.