Okręgówka Wrocław. Kryzys lidera, remontada w osłabieniu Wratislavii

Saller okręgówka Wrocław. Galakticos nie wygrali meczu już od czterech kolejek, tym razem przegrali z Zenitem. Remontada Wratislavii z Czarnymi, wielkie emocje w Kuźniczysku.

4LigaWschód. Przełamanie Sokoła, GKS zatrzymał rozpędzonego Orła

Meczem kolejki było spotkanie w Międzyborzu, gdzie rozpędzony Zenit podejmował lidera z Solnej. Gospodarze wygrali 1:0 i był to ich 10. mecz bez porażki, z których aż 8 wygrali. Tymczasem seria meczów bez wygranej Galakticos urosła już do czterech meczów.

Mimo dołka, lider ma wciąż znaczną przewagę (obecnie to 14 punktów) nad resztą stawki. Tymczasem liczba drużyn, które mogą włączyć się do walki awans wydłuża się z każdą kolejką. Wiceliderem pozostała Polonia Środa Śląska, która bezbramkowo zremisowała z Orłem Prusice. Trzeci w stawce Orzeł Marszowice już w czwartek wygrał z Rapidem Domaniów 2:1.

Szansy na powrót na drugie miejsce nie wykorzystał Orzeł Pawłowice, który ulegli Polonii Bielany Wrocławskie 0:2. Gole dla gości strzelili Rafał Miazgowski i Andrzej Kosior. Gospodarze nie wygrali ligowego meczu już od 13 marca, czyli pierwszej kolejki wiosennej.

Po dobrym początku na wiosnę i dwóch wygranych formy od kilku tygodni odnaleźć nie może Wiwa Goszcz, która tym razem została rozbita w Żórawinie 5:1. Bramki dla KS strzelili Mateusz Królik – 2, Sebastian Stawiarz, Przemysław Kiełcz, a jeden z goli był samobójczy. Honorowe trafienie dla gości zanotował Dawid Wołkowski.

Wielkie emocje przeżywali kibice w Kuźniczysku, gdzie Błysk podejmował GKS Kobierzyce. Gospodarze prowadzili do przerwy 3:2, ale w II połowie musieli grać w osłabieniu. Goście po zianie stron odwrócili losy meczu strzelając 3 gole. Błysk odpowiedział jeszcze golem kontaktowym w ostatniej minucie, ale ostatecznie GKS wygrał 5:4. Bramki dla gospodarzy strzelali Kamil Pyzłowski – 2, Aleksander Mikuś i Kacper Leszczyński.

Działo się również we Wrocławiu, gdzie Wratislavia podejmowała Czarnych Jelcz-Laskowice. Gospodarze prowadzili od 8. min., kiedy na listę strzelców wpisał się Mykola Dankov. Goście wyrównali tuż przed przerwą. W 65. min. jeden z zawodników gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, a 3 minuty później Czarni wyszli na prowadzenie 2:1. Było po meczu? Nic z tych rzeczy. W 74. min. wyrównał Maciej Bogacki, a w 90. min. zwycięskiego gola dla wrocławian zdobył Bartłomiej Pawłowski.

Tymczasem Odra Lubiąż, po golach w II połowie, pokonała Czarnych Białków 5:0. Na listę strzelców wpisali się Grzegorz Gryzan, Patryk Bobkiewicz – 2, Janusz Rosa i Dawid Szczerba.