Sensacyjny powrót do Oławy. Stąd wypłynął, teraz ma pomóc w utrzymaniu

Zbigniew Smółka ma zostać nowym trenerem IV-ligowego Moto-Jelcza Oława. Klubu, z którego ruszył przed kilkoma laty do poważnej, zawodowej piłki.   

 

Nieoczekiwana zmiana trenera IV-ligowego Moto-Jelcza Oława

Waldemara Tęsiorowskiego na stanowisku trenera Moto-Jelcza Oława ma zastąpić Zbigniew Smółka, doskonale znany kibicom nie tylko na Dolnym Śląsku trener, który prowadził m.in. w ekstraklasie Arkę Gdynia, czy I-ligowe Stal Mielec i Chojniczankę. Ostatnio był trenerem II-ligowej Olimpii Grudziądz, z którą rozstał się z końcem poprzedniego sezonu. Na razie klub z Oławy nie ogłosił oficjalnie trenerskiej zmiany, o której jako pierwszy poinformował facebookowy profil „Co słychać w niższych ligach? – powiat kłodzki i ząbkowicki”, ale według naszych informacji strony są już dogadane. 

 

Smółka chce wspomóc klub z Oławy, z którego startował do poważnej trenerskiej kariery, w trudnym momencie. Moto-Jelcz walczy bowiem o utrzymanie się we wschodniej grupie Koleje Dolnośląskie IV lidze. Obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli, choć trzeba przyznać, że na wiosnę pod wodzą Tęsiorowskiego drużyna spisywała się nieźle. Co prawda przegrała 3 mecze, ale z drużynami, które na wiosnę są w czołówce ligi, a wygrała spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. 

 

Dla Zbigniewa Smółki to powrót na Dolny Śląsk po ośmiu latach. Przypomnijmy, że właśnie u nas spędził niemal całą karierę piłkarską i kawałek trenerskiej.  Stał w bramce takich zespołów jak Ślęża Sobótka (ostatnio pomagał w trenowaniu tego zespołu), Tęcza Olbrachtowice, Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Sparta Ziębice, Polonia Środa Śląska, GKS Żórawina, Inkopax Wrocław, Chrobry Głogów oraz Polar Wrocław.

 

Przygodę z futbolem jako gracz skończył w Arce Nowa Sól, tam też po raz pierwszy zajął się trenerką. Z nowej Soli trafił do Świdnicy, gdzie prowadził Polonię-Stal (wówczas Spartę). Później trafił do grającego wtedy w II lidze MKS-u Oława.

 

One thought on “Sensacyjny powrót do Oławy. Stąd wypłynął, teraz ma pomóc w utrzymaniu

  1. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu !
    Taktyka , podejście pełen profesjonalizm !
    Już mamy 9 pozycję w Moto Jelcz i 4 zwycięstwa z rzędu… Teraz będzie 5!
    Pozdr serdecznie sympatyków futbolu !
    Spiker Moto Jelcz Oława !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.