Wrocławski klub ogłosił nazwisko nowego trener pierwszej drużyny

Łukasz Arndt został nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu INDATA Software Sparty Wrocław. To już trzeci trener wrocławian w tym sezonie.

 

Sensacyjny powrót do Oławy. Stąd wypłynął, teraz ma pomóc w utrzymaniu

27-letni Łukasz Arndt ma uprawnienia trenerskie UEFA B. Swoją trenerską przygodę rozpoczął w 2019 roku. Prowadził grupy młodzieżowe w Kolektywie Radwanice oraz PKS Łany. – Nowy trener Sparty będzie miał jeszcze do rozegrania osiem pojedynków ligowych w obecnym sezonie. Najbliższe spotkanie pierwszy zespół Sparty rozegra w niedzielę 8. maja, a jego rywalem będzie Szaluna Zębice. Obecnie zajmowane miejsce w lidze nie spełnia oczekiwań i ambicji, zarówno klubu i zawodników, jednak nie same wyniki będą najważniejszym zadaniem postawionym nowemu szkoleniowcowi Sparty. Jego głównym celem będzie zbudowanie fundamentów pod dobrze funkcjonujący pod każdym względem zespół, który w przyszłości będzie mógł włączyć się do walki o czołowe lokaty w lidze ? czytamy na stronie klubu.

 

Przypomnijmy, że Sparta Wrocław po spadku z A klasy, rozpoczęła sezon pod wodzą Macieja Sztochela. Pożegnał się on z posadą wraz z końcem rundy, a jeszcze w grudniu 2021 roku funkcję trenera objął Mateusz Pilch, dla którego był to powrót do Sparty po półrocznej przerwie. Druga kadencja trenera Pilcha nie potrwała jednak zbyt długo i zakończyła się w połowie kwietnia.

 

fot. INDATA Software Sparta Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.