III liga. Derby dla rezerw Zagłębia. Ważna wygrana Karkonoszy z drużyną Piszczka

27. kolejka III ligi. Derby rezerw Zagłębia i Miedzi dla lubinian, którzy zwiększyli przewagę nad drugą w tabeli Ślęzą do 10 punktów. Bardzo ważna wygrana Karkonoszy z LKS-em Goczałkowice Zdrój, czyli drużyną Łukasza Piszczka.

Powiększyła się kolonia braci Gancarczyków w Moto-Jelczu Oława

Wydarzeniem kolejki były derby w Lubienie, gdzie lider Zagłębie II podejmował wicelidera, czyli rezerwy Miedzi Legnica. W pierwszej połowie groźniejsi byli goście, co udokumentowali golem w 30. min. autorstwa Michała Bednarskiego. Po zmianie stron gospodarze zaatakowali odważniej. W efekcie wyrównali w 61. min. po trafieniu Rafała Adamskiego. W 64. min. Eryk Rajnisz sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem gracza z Lubina, za co otrzymał czerwoną kartkę. Minutę później zwycięskiego gola dla gospodarzy z rzutu wolnego strzelił Dawid Pakulski.

Miedziowi umocnili się na fotelu lidera i mają obecnie 10 punktów przewagi nad drugą Ślęzą Wrocław, który wykorzystała potknięcie legniczan i wygrywając w Pawłowicach Śl. 1:0 z Pniówkiem zajęła ich miejsce w tabeli. Jedynego gola meczu zdobył Alefe Lima.

Piast Żmigród po trzech wygranych z rzędu pojechał do Kluczborka. Piast objął prowadzenie w 22. min. po golu Patryka Szymańskiego. Niestety, ostatnie pół godziny to popis zawodników MKS-u, którzy strzelili cztery gole w ciągu kwadransa i wygrali 4:1.

Bardzo ważny mecz wygrały Karkonosze Jelenia Góra, który pokonały LKS Goczałkowice Zdrój 1:0. Zwycięskiego gola dla beniaminka strzelił Michał Dryja w 73. min.

Z jednym golem ? autorstwa Łukasza Orzechowskiego ? zakończyła swój mecz Foto-Higiena Gać. Niestety, Gwarek Tarnowskie Góry strzelił aż 3, więc żadnego punktu ze Śląska nie udało się przywieźć.