Okręgówka Wrocław. Przełamanie Orłów z czołówki, derby gminy dla GKS-u

Saller okręgówka Wrocław. To była dobra kolejka dla drużyn z czołówki, zwłaszcza dla Orłów z Marszowic i wrocławskich Pawłowic, które wygrały po kilku kolejkach niemocy. Derby dla GKS-u Kobierzyce.

Co za sezon! Połowa ligi gra o awans, większość drużyn broni się przed spadkiem

Po czterech meczach bez wygranej, lider z Solnej wrócił na zwycięską ścieżkę. Komplet punktów w meczu z KS-em Żórawina nie przyszedł jednak łatwo. Po bezbramkowej I połowie, losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. I ważyły się do ostatnich sekund. Galakticos dwa razy obejmowali prowadzenie, ale goście dwa razy doprowadzili do remisu. Bramka na 2:2 padła w 92. min.! Nie był to jednak koniec emocji. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdołali doprowadzić do wyniku 3:2. Bramki dla gości strzelali Mateusz Króliki Sebastian Stawiarz.

Serię meczów bez porażki do ośmiu przedłużyła Polonia Środa Śląska. Podopieczni Jarosława Pedryca pokonali 1:0 Zenit Międzybórz, a jedynego gola tuż przed przerwą zdobył Kamil Liberek. Dla gości była to pierwsza porażka od 10 meczów.

Kryzys z początku rundy ma już za sobą Orzeł Marszowice, który pokonując rewelacyjną ostatnią Wratislavię odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. W spotkaniu z wrocławianami gole strzelali Marcin Józefowicz oraz Łukasz Kucyniak.

Fatalną passę pięciu porażek w 6 meczach zakończył Orzeł Pawłowice. Wrocławianie wygrali w Prusicach 2:0 po golach Cezarego Madeja i Jakuba Krawczyka.

Derby gminy dla GKS-u, choć to Polonia Bielany Wrocławskie prowadził w Kobierzycach po golu Macieja Sepetowskiego. W 67. min. wyrównał Artem Hnatiuk, a w 93. min. ten sam zawodnik zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Ostre strzelenie w Jelczu-Laskowicach. Co prawda już w 3. min. Czarni objęli prowadzenie w meczu z Błyskiem Kuźniczysko, ale potem strzelali głównie goście. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:6, a na listę strzelców wpisali się Patryk Szczebelski i Michał Hałapacz oraz Kamil Pyzłowski – 3, Rafał Kolonko, Andrii Melnyk i Michał Zięba.

W Goszczu Wiwa podejmowała Odrę Lubiąż i choć strzelali tylko gospodarze, to mecz zakończył się wynikiem 2:1. Dla Wiwy strzelali Igor Nowacki i Jakub Wojciechowski, dla „gości”… do własnej siatki trafił Dominik Kamiński.

W meczu dwóch drużyn z dołu tabeli, Czarni Białków zremisowali z Rapidem Domaniów 1:1. Gole strzelali Patryk Węgrzyn oraz Mateusz Zieliński.