Chrobry Głogów rozstaje się z trenerem. Bez względu na końcowy wynik

Po zakończeniu sezonu, bez względu na końcowy wynik – a więc nawet w przypadku awansu do ekstraklasy ? Ivan Djurdjević przestanie być trenerem Chrobrego Głogów. Tym samym zakończy się trzyletnia przygoda Serba w I-ligowcu.

 

Sensacyjny powrót do Oławy. Stąd wypłynął, teraz ma pomóc w utrzymaniu

Jak informuje klub, decyzję o nieprzedłużeniu wygasającego 30 czerwca kontraktu podjęto wspólnie. Oznacza to, że trener Ivan Djurdjević poprowadzi Chrobrego jeszcze w minimum trzech meczach ligowych i ewentualnych barażach o ekstraklasę.

 

Obecny wynik jest dobry, ale chcemy więcej, bo Chrobry znaczy odważny. Sama sytuacja w tabeli wskazuje na to, o co walczymy. Cieszę się, że udało się ustabilizować klub, zostawić go z większością zawodników i dać tym możliwość dalszego jego rozwoju przez innego trenera. Jestem wdzięczny za czas, który otrzymaliśmy, a w którym udało się coś dobrego zbudować wspólnymi siłami każdej osoby w klubie – powiedział Ivan Djurdjević klubowej stronie.

 

Od sezonu 2022/23 Chrobrego poprowadzi nowy szkoleniowiec, którego nazwisko poznamy po zakończeniu bieżącego seoznu.

 

Był to dobry czas dla Chrobrego. Szczególnie w pierwszym roku, wtedy zabrakło nam punktu do baraży, mimo że początek był nieudany. Pokazało to, że trener jest fachowcem w swojej dziedzinie. Mimo takiej, podjętej wspólnie decyzji, jesteśmy pewni, że trener wciąż z charakterem przystąpi do być może najważniejszego momentu w historii klubu, a drużyna powalczy o nowe marzenia – powiedział dyrektor klubu Zbigniew Prejs.

 

Ivan Djurdjević jest w Chrobrym od początku sezonu 2019/20. Od tamtego momentu zespół pod jego wodzą rozegrał 102 mecze, w których odniósł 38 zwycięstw, 25 remisów i poniósł 39 porażek.

 

Źródło, fot. Chrobry Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.