Zagłębie pożegnało napastnika, o którym większość już zapomniała. Młodzieżowiec w kadrze

Pamiętacie jeszcze Tomáša Zajíca? Pewnie nie, ale właśnie odszedł z Zagłębia Lubin, które skróciło jego wypożyczenie z Banika Ostarva. 25-letniego napastnika zastąpił młodzieżowiec z III-ligowych rezerw.

 

Niezwykły mecz we Wrocławiu. Kibice Śląska zagrają z mistrzami sprzed 10 lat

Tomáš Zajíc trafił do Lubina wraz z końcem sierpnia 2021 roku. Były młodzieżowy reprezentant Czech zadebiutował w 7. kolejce podczas wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice. Pierwszą bramkę zdobył już w kolejnym spotkaniu, pokonując golkipera Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W sumie czeski napastnik rozegrał w lidze 10 meczów, w których strzelił dwa gole i dołożył jedną asystę.

 

O ile początek swojej przygody z ekstraklasą miał przyzwoity, to później zupełnie zniknął nie tylko z wyjściowego składu, ale właściwie z meczowej kadry. Od początku listopada pojawił się w niej kilka razy, na boisko wybiegł dwa razy. Ostatni raz, w akcie desperacji Piotr Stokowiec wpuścił go na ostatnich 6 minut meczu z Cracovią.

 

Miejsce Czecha w kadrze Zagłębia zajął Rafał Adamski, który został w środę, 4 maja, zgłoszony przez Zagłębie do rozgrywek ekstraklasy. Niespełna 21-letni napastnik w bieżącym sezonie III ligi zagrał w 26 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek i zanotował dwie asysty.

 

fot. Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.