III liga. Koniec serii rezerw Zagłębia. Ślęza dogoniła, ale punktu nie obroniła

28. kolejka III ligi. To nie była dobra kolejka dla dolnośląskich drużyn. W sumie zdobyły 1 punkt, który wywalczyła… Foto-Higiena Gać. Miedź II zagra w niedzielę.

Hit kolejki na remis. BKS pierwszą drużyną z awansem do IV ligi

21 meczów bez porażki, w tym 17 wygranych ? fantastyczna seria rezerw Zagłębia Lubin została przerwana w Gorzowie Wielkopolskim. Warta pokonała lidera 1:0 po golu Mateusza Ogrodowskiego w 75. min. meczu.

Wielka kanonada na Kłokoczycach, gdzie Ślęza podejmowała MKS Kluczbork. Goście objęli prowadzenie w 15. min. po golu Adriana Błaszkiewicza. Dziewięć minut później wyrównał Jo?o Passoni, niestety MKS jeszcze przed przerwą strzelił dwa kolejne gole (Kacper Jóźwicki i ponownie Błaszkiewicz). Po zmianie stron żółto-czerwoni wzięli się za odrabianie strat. Najpierw trafił Passoni, a w 53. min. wyrównał Alefe Lima. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Lucjana Zielińskiego.

Wygrane Warty i MKS-u to fatalne wieści dla naszych zespołów walczących o utrzymanie, bo obie ekipy rywalizują z Piastem Żmigród i Karkonoszami Jelenia Góra. Niestety, obie w sobotę przegrały. Piast uległ u siebie Górnikowi II Zabrze 1:3 (gol Tomasza Wojciechowskiego), a jeleniogórzanie przegrali w Gubinie z Cariną 0:2.

Piast jest jeszcze nad strefą spadkową, ale ma niewielką przewagę. Sytuacja w tabeli Karkonoszy jest już bardzo trudna, pogodzona z degradacją jest już natomiast Foto-Higiena. Tymczasem to gacianie zdobyli jeden punkt spośród wszystkich naszych zespołów, a byli bardzo blisko pełnej puli. Niestety, nie dowieźli do końca prowadzenia w meczu z Pniówkiem Pawłowice Śl. i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Łukasz Orzechowski i Michał Skowron.

W niedzielę rezerwy Miedzi Legnica zagrają z Rekordem Bielsko-Biała.