4LigaWschód. Odłożona koronacja. Moto-Jelcz gromi, GKS odwraca losy spotkania

26. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Mecz na szczycie dla Słowianina, który wygrał w Dzierżoniowie. Moto-Jelcz rozbił Pogoń, GKS odwrócił losy spotkania z Piastem.     

 

Okręgówka Wrocław. Galakticos Solna awansowali do IV ligi

2 punkty dzielą Lechię Dzierżoniów od zwycięstwa we wschodniej grupie Koleje Dolnośląskie IV ligi. W meczu na szczycie, z wiceliderem z Woliborza, nie udało się ich zdobyć. Słowianin pokonał lidera i to na jego boisku 2:0. Bramki w końcówce zdobyli Arkadiusz Majewski z karnego oraz Grzegorz Dereń.

 

Teoretycznie dzierżoniowian może wyprzedzić jeszcze IgnerHome Polonia-Stal, która wygrała w Wołowie z MKP 4:1. Dla goście bramki strzelali Robert Myrta, Patryk Paszkowski, Wojciech Szuba i Wojciech Dubas. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Michał Wróbel.

 

Wołowianie nie wygrali od 10 meczów i są już tylko jedno miejsce nad strefą spadkową. Walka o utrzymanie trwa na całego. W sobotę doszło aż do trzech meczów bezpośrednich drużyn, które chcą uniknąć degradacji. Coraz lepiej poczyna sobie Moto-Jelcz Oława, który rozbił Pogoń Oleśnica 7:2. Hat-tricka ustrzelił Filip Zatorski, dwa gole dołożył Mateusz Dobkowski, a po jednym Paweł Kohut i Dawid Paluszczak. Dla gości trafiali Mateusz Jendryca i Rafał Burzyński.

 

Siedem goli i wielkie emocje w Mirkowie. Piast Nowa Ruda trzy raz obejmował prowadzenie w meczu z GKS-em, ale gospodarze trzy wyrównali. Pod koniec spotkania dorzucili jeszcze dwa gole i ostatecznie zwyciężyli 5:3. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Deneka – 2, Przemysław Ujas, Daniel Dyrka i Kamil Szewczyk oraz Krzysztof Mika, Yevhenii Belych i Serhii Makarenko.

 

Dwie ostatnie drużyny w tabeli spotkały się w Wierzbicach. WKS wygra z Piastem Żerniki 2:1 o golach Dominika Kubonia i samobójczym trafieniu Mateusza Mojki. Dla wrocławian trafił Michał Szewczyk.

 

Działo się również w Strzegomiu, gdzie AKS grał z Sokołem Marcinkowice. Prowadzenie dwa razy się zmieniało, ale to goście ostatecznie zdobyli komplet punktów. Bramki strzelali Oskar Giziński, Kamil Młodziński i Adrian Zieliński oraz Tomasz Rudolf – 2, Adrian Pytlik, a jeden gol był samobójczy.

 

Emocji nie brakowało również w Trzebnicy. Polonia do przerwy prowadziła z Bielawianką 2:0 po golach Daniela Łuczaka i Kamila Wróbla. Goście zaraz po przerwie wyrównali za sprawą dwóch trafień Italo Rochy. W 76. min. zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Pancerz.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Sułowie, gdzie Barycz grała z Orłem Ząbkowice Śląskie. Bramki strzelali Javier Palacios i Łukasz Maciejewski.

 

26. kolejka Koleje Dolnośląskiej IV liga wschód

  • GKS Mirków – Piast Nowa Ruda 5:3
  • Polonia Trzebnica – Bielawianka Bielawa 3:2
  • MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica 1:4
  • Moto Jelcz Oława – Pogoń Oleśnica 7:2
  • AKS Strzegom – Sokół Marcinkowice 3:4
  • Lechia Dzierżoniów – Słowianin Wolibórz 0:2
  • Barycz Sułów – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1
  • WKS Wierzbice – Piast Żerniki 2:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.