4LigaZachód. Iskra żegna się z IV ligą, Pogoń i Kaczawa nad przepaścią

26. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Mamy pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące spadków. Z ligą żegna się Iskra Kochlice, już tylko z iluzorycznymi szansami są Pogoń Świerzawa i Kaczawa Bieniowice.   

 

4LigaWschód. Odłożona koronacja. Moto-Jelcz gromi, GKS odwraca losy spotkania

Lider z Głogowa gościł na boisku przedostatniej Pogoni Świerzawa. Rezerwy Chrobrego wygrały skromnie, bo tylko 1:0, a jedyną bramkę meczu zdobył w 60 minucie Miłosz Jóźwiak. Gospodarze, aby się utrzymać, musieliby do końca seoznu wygrać wszystkie mecze, ich rywale musieliby serynie przegrywać, a dodatkowo z III ligi musiałaby spaść tylko jedna dolnośląska drużyna. Szczerze mówiąc to warunki nierealne do spełnienia.       

 

Z kolei wicelider z Jędrzychowic grał w Księginicach z ostatnią Iskrą. Niespodzianki nie było, goście dość pewnie wygrali 3:1. Dla Apisu był to 10. mecz bez porażki, z których aż 9 podopieczni Gerarda Jurewicza wygrali. Tymczasem gospodarze stracili już szanse na utrzymanie się w lidze. 

 

Po trzech porażkach z rzędu na zwycięską ścieżkę wróciły Łużyce Lubań. I to po jakim meczu ze Spartą Rudna, w którym prowadzenie zmieniało się kilka razy. W 55. min. gospodarze prowadzili 4:2, ale w 80. min. było już 4:4. Ostatecznie w 93. min. spotkania zwycięską bramkę dla Łużyc zdobył Jacek Góraj. Wcześniej gole strzelali Łukasz Staroń – 2, Paweł Urbaniak i Damian Bojdziński oraz Daniel Sygnatowicz – 2, Dawid Świdwa i Kacper Osiadły.

 

Łużyce wyprzedziły Mewę Kunice, która nadspodziewanie łatwo przegrała z Granitem Roztoka 0:4. Na listę strzelców wpisali się Jakub Smutek, Przemysław Grosiak, Jakub Smutek i Damian Danaj.

 

Jeden gol, autorstwa grającego trenera Krzysztofa Kaliciaka, zdecydował o wygranej Górnika Złotoryja z Jaworzanką Jawor. To czwarty mecz bez porażki gospodarzy, którzy zakończyli taką samą serię przyjezdnych.

 

Drugą wygraną z rzędu odniósł Leśnik Osiecznica, który nie składa broni w walce o utrzymanie się w lidze. Podopieczni Przemysława Kotlarza wygrali w Bieniowicach z Kaczawą 2:1. Gole strzelali Damian Buń oraz Adrian Puzio i Bohdan Bozhenko. Tymczasem porażka dla gospodarzy oznacza, że do utrzymania potrzebują już tylko cudu i spełnienia kilku warunków, których jednak trudno się spodziewać. Kaczawa ma 2 punkty więcej od Pogoni Świerzawa, ale jej sytuacja jest równie beznadziejna.  

 

Jedyny remis w kolejce padł w Chocianowie, gdzie Stal bezbramkowo zremisowała ze Spartą Grębocice.

 

W niedzielnym meczu Odra Ścinawa uległa Prochowiczance 1:2.

 

26. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód 

  • Pogoń Świerzawa – Chrobry II Głogów 0:1
  • Górnik Złotoryja – Kuźnia Jawor 1:0
  • Kaczawa Bieniowice – Leśnik Osiecznica 1:2
  • Stal Chocianów – Sparta Grębocice 0:0
  • Odra Ścinawa – Prochowiczanka Prochowice 1:2
  • Iskra Księginice – Apis Jędrzychowice 1:3
  • Łużyce Lubań – Sparta Rudna 5:4
  • Granit Roztoka – Mewa Kunice 4:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.