Okręgówka Wrocław. Zenit nie składa broni, ważne wygrane Czarnych i Orła

Saller okręgówka Wrocław. Galakticos Solna już oficjalnie w IV lidze. Kto jeszcze? Zacięta walka o drugie miejsce trwa w najlepsze, podobnie jak o utrzymanie w lidze. 

 

Okręgówka Wrocław. Galakticos Solna awansowali do IV ligi

Galakticos po wygranej 7:2 z Rapidem Domaniów awansowali do IV ligi. Więcej o meczu zespołu z Solnej przeczytacie w linku powyżej. To jednak nie koniec emocji, bowiem trwa walka o drugie miejsce, również premiowane awansem.  

 

Druga w tabeli Polonia Środa Śląska podejmowała Odrę Lubiąż. Goście, którzy walczą o utrzymanie w lidze, byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki. Odra objęła bowiem prowadzenie w 89. min. po golu Patryka Bobkiewicza. Podopieczni Jarosława rzucili potem wszystko na jedną kartę i dopięli swego – Kamil Żbik wyrównał w 92. min.

 

Punkt straty do Polonii mają dwa Orły ? Marszowice i Pawłowice. Na trzecie miejsce awansował ten pierwszy, którzy po zaciętym meczu pokonał Polonię Bielany Wrocławskie 3:2. Gole strzelali Dawid Pożarycki, Adrian Okoń i Dominik Wejerowski oraz Artem Chernoshvets i Oleksandr Laptsai.

 

Tymczasem wrocławianie przegrali w Międzyborzu z Zenitem 0:3. Gole dla gospodarzy strzelali Patryk Kluziak, Vadzim Mytnik i Szymon Rusiecki. Zenit do drugiego miejsca traci 5 punktów i jeszcze może namieszać.

 

Bardzo prawdopodobne, że z okręgówką pożegna się aż 6 zespołów (w dobrym wariancie 5, a w fatalnym aż 7). Dlatego trwa ostra walka o utrzymanie. Bardzo ważny mecz odbył się w Prusicach, gdzie spotkały się dwa zagrożone zespoły ? Orzeł i KS Żórawina. Goście prowadzili od 2. min. po golu Mateusza Królika. Szybko wyrównał Kacper Belica, a w 86. min. zwycięstwo prusiczanom zapewnił Mateusz Brzęczek.

 

Mecz ?za 6 punktów? odbył się również w Jelczu-Laskowicach, gdzie czarni rywalizowali z GKS-em Kobierzyce. Po dramatycznym meczu gospodarze wygrali 3:2.

 

Dwie drużyny, które bardzo potrzebują punktów, spotkały się również w Goszczu. Wiwa uległa Wratislavii 1:2. Bramki strzelali Jakub Wojciechowski oraz Robert Pikulicki i Sławomir Domański.

 

W jedynym niedzielnym meczu, Czarni Białków w Brzezinie podejmowali Błysk Kuźniczysko. Goście wygrali 4:0, dzięki czemu awansowali na 6. miejsce w tabeli. 

 

26. kolejka

  • Zenit Międzybórz – Orzeł Pawłowice 3:0
  • Orzeł Prusice – KS Żórawina 2:1
  • Polonia Środa Śląska – Odra Lubiąż 1:1
  • Galakticos Solna – Rapid Domaniów 7:2
  • Wiwa Goszcz – Wratislavia Wrocław 1:2
  • Orzeł Marszowice – Polonia Bielany Wrocławskie 3:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – GKS Kobierzyce 3:2
  • Czarni Białków – Błysk Kuźniczysko 0:4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *