Znów dwie drużyny w II lidze. Górnika spada z I ligi, rezerwy Śląska zostają

W przyszłym sezonie znów dwie dolnośląskie drużyny zagrają w II lidze. Z I ligą żegna się bowiem Górnik Polkowice, a rezerwy Śląska Wrocław zapewniły sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym.

 

Okręgówka Legnica. Jeszcze nie zagrali, a już awansowali. Iskra w IV lidze po 10 latach

To było zadanie z tych w stylu ?mission impossible?. Górnik Polkowice na wiosnę, pod wodzą nowego trenera Szymona Szydełki, podjął rękawicę i mimo tragicznej sytuacji wrócił do gry o utrzymanie w I lidze. Ostatecznie, po porażce z ŁKS-em 0:2, misja zakończyła się niepowodzeniem, ale należą się Górnikom słowa uznania za walkę do końca.

 

Do zakończenia sezonu zielono-czarnym pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze na własnym boisku. 16 maja Górnik zagra z Resovią Rzeszów, a 22 maja ze świeżo upieczonym beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica.

 

Tymczasem w II lidze pozostaje Śląsk II Wrocław. Wrocławianie od połowy marca do końca kwietnia wpadli w straszny dołek, kiedy w ośmiu meczach zdobyli tylko 1 punkt. Nagle z zespołu, który mógł walczyć nawet o baraże o I ligę, musiał drżeć o ligowy byt.

 

Na szczęście przełamanie przyszło w odpowiednim momencie. Najpierw (1 maja) wygrana 3:0 z Wisłą Puławy, a później ? w minioną sobotę ? zwycięstwo w Pruszkowie ze Zniczem 1:0 i II liga zostaje przy Oporowskiej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.