4LigaWschód. Lechia wygrywa grupę, derby dla Moto-Jelcza. Zacięta walka o utrzymanie

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lechia Dzierżoniów już oficjalnie wygrywa swoją grupę IV ligi. Trwa zacięta walka o utrzymanie – blisko tego celu jest Moto-Jelcz Oława, który w derbach pokonał Sokoła Marcinkowice.    

 

Foto-Higiena spada z III ligi, Karkonosze jeszcze walczą. Trudna sytuacja Piasta

Lechia Dzierżoniów wygrała w Ząbkowicach Śląskich z Orłem 1:0 i zapewniła sobie zwycięstwo we wschodniej grupie Koleje Dolnośląskie IV lidze. Jedyny gol meczu padł w 92. min. spotkania po niefortunnej interwencji bramkarza gospodarzy, który skierował piłkę do własnej bramki.

 

Na drugim miejscu umocnił się Słowianin Wolibórz, który pokonał AKS Strzegom 3:0. Dwie bramki strzelił Adam Bońkowski, a jedną dołożył Grzegorz Dereń.

 

Beniaminek odskoczył na 4 punkty od IgnerHome Polonii-Stali, która ostatnio gra w kratkę, a wygrane przeplata porażkami. Choć wydawało się, że w meczu z Polonią Trzebnica punkty zostaną w Świdnicy, bowiem gospodarze długo prowadzili po bramce Wojciecha Szuby. Końcówka meczu należała jednak do gości, kiedy dwie bramki strzelił Krystian Jajko.

 

Zacięta walka o utrzymanie trwa w dolnych rejonach tabeli. Ostatni Piast Żerniki podejmował Barycz Sułów. Goście prowadzili po bramce Adriana Puchały, ale wrocławianie grali do końca. Mimo że zmarnowali rzut karny ostatecznie wygrali 2:1 po golach Łukasza Dragona i Mikołaja Kuca.

 

Derby gminy dla Moto-Jelcza, który wygrał w Marcinkowicach z Sokołem 3:1. Wynik został ustalony już do przerwy, a że gospodarze od 44. min. grali w osłabieniu, to po zmianie stron nie byli w stanie już odwrócić losów spotkania. Bramki strzelali Tomasz Rudolf oraz Waldemar Gancarczyk ? 2 oraz Krzysztof Gancarczyk.

 

Oławianie są coraz bliżej utrzymania, bardzo ważne 3 punkty zdobył Piast Nowa Ruda, który wygrał w Bielawie 5:2, mimo że grał bez kilku podstawowych graczy. Bramki dla gości strzelali ? Artur Osicki ? 2, Serhii Makarenko oraz Jakub Bujak, a jeden gol był samobójczy.

 

W meczu z serii ?za 6 punktów? Pogoń Oleśnica gościła MKP Wołów. I na początku była bardzo gościnna, bo goście po dwóch golach Roberta Sobieraja prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Rafał Burzyński, ten sam zawodnik dołożył

 

jeszcze gola po zmianie stron, a na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Perlik i punkty zostały w Oleśnicy.

 

Arcyważny mecz odbędzie się w niedzielę, gdzie WKS zagra z GKS-em Mirków. Dla gospodarzy to jedna z ostatnich szans, żeby jeszcze włączyć się do walki o utrzymanie.

 

27. kolejka Koleje Dolnośląskiej IV liga wschód

  • Piast Żerniki – Barycz Sułów 2:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Lechia Dzierżoniów 0:1
  • Słowianin Wolibórz – AKS Strzegom 3:0
  • Sokół Marcinkowice – Moto Jelcz Oława 1:3
  • Pogoń Oleśnica – MKP Wołów 3:2
  • Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 1:2
  • Bielawianka Bielawa – Piast Nowa Ruda 2:5
  • WKS Wierzbice – GKS Mirków ? niedziela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.