4LigaZachód. Kaczawa i Pogoń dołączyły do Iskry, Apis goni lidera

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Grono spadkowiczów powiększyło się o Pogoń Świerzawa i Kaczawę Bieniowice. Po remisie lidera z Głogowa na 3 punkty zbliżył się Apis Jędrzychowice. 

 

4LigaWschód. Lechia wygrywa grupę, derby dla Moto-Jelcza. Zacięta walka o utrzymanie

Lider z Głogowa gościł w Jaworze. Gości objęli prowadzenie po golu Miłosza Jóźwiaka, ale tuż przed przerwą wyrównał Emilian Borek. Kilka minut po zmianie stron na 2:1 trafił Bartłomiej Gwiździał, ale chwilę później gospodarze stracili zawodnika. Goście wykorzystali grę w przewadze w 77. min., kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jóźwiak i mecz zakończył się podziałem punktów.

 

Na trzy punkty do rezerw Chrobrego zbliżył się Apis, który rozbił Odrę Ścinawa 7:0. Goście borykają się z potężnymi kłopotami kadrowymi, a na mecz do Jędrzychowic przyjechali ?gołą? jedenastką. Bramki strzelali Daniel Piechno, Maciej Urbański ? 2, Michał Rachański, Patryk Bystryk ? 2 i Kacper Aftyka.

 

W meczu, którego stawką było 3. miejsce w tabeli, Mewa Kunice pokonała Łużyce Lubań 5:3, choć do 90. minuty był remis 3:3. Gospodarze jednak w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Graham Metuk – 2, Aleksander Rokosz – 2 i Rafał Szumański oraz Paweł Urbaniak, Damian Buzała, a Krystian Petlakowski trafił do własnej bramki.

 

Z walki o podium nie zrezygnował również piąty aktualnie Granit Roztoka, który wygrał z Pogonią Świerzawa 1:0. Jedynego gola meczu strzelił Przemysław Grosiak.

 

Punktów nie zdobyła również Kaczawa Bieniowice, która poległa 1:5 w Grębocicach ze Spartą. To oznacza, że Kaczawa i Pogoń dołączyły do Iskry Księginice, powiększając tym samym grono spadkowiczów. Co ciekawe, Iskra tym razem wygrała ? po piętnastu meczach bez zwycięstwa! – pokonując w Rudnej Spartę 5:3. Gole strzelali Daniel Sygnatowicz, Dawid Wojak i Dawid Świdwa oraz Jarosław Gambal – 2, Kacper Hilla, Rafał Spychała i Karol Jankowiak.

 

Niespodziewanie wygrała również Stal Chocianów, która pokonała na wyjeździe Prochowiczanką 2:1. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę. Dwie bramki dla gości zdobył Szymon Korzepa, dla zespołu z Prochowic trafił Kamil Wójcik.

 

Stal jeszcze nie spadła, ale do utrzymania potrzebuje niemal cudu. Nie wystarczą same zwycięstwa, trzeba liczy jeszcze na to, że z zachodniej grupy IV ligi spadną cztery zespoły. Bo jeśli będzie pięciu spadkowiczów, to zespół z Chocianowa na pewno będzie wśród nich.

 

Na to samo (czterech spadkowiczów) liczy również Leśnik Osiecznica, bo wtedy jego szanse na utrzymanie znacznie wzrosną. Tym razem Leśnik wygrał po raz trzeci z rzędu pokonując 2:0 Górnika Złotoryja.

 

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód 

  • Granit Roztoka – Pogoń Świerzawa 1:0
  • Mewa Kunice – Łużyce Lubań 5:3
  • Sparta Rudna – Iskra Księginice 3:5
  • Apis Jędrzychowice – Odra Ścinawa 7:0
  • Prochowiczanka Prochowice – Stal Chocianów 1:2
  • Sparta Grębocice – Kaczawa Bieniowice 5:1
  • Leśnik Osiecznica – Górnik Złotoryja 2:0
  • Jaworzanka Jawor – Chrobry II Głogów 2:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.