Rezerwy Orła nie dotrwały do końca. Wycofanie na finiszu sezonu

Orzeł II Prusice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej B klasy. Powodem jest sytuacja kadrowa – kontuzje oraz brak możliwości korzystania z zawodników z pierwszej drużyny występującej w okręgówce.

 

Okręgówka Wrocław. Zacięta walka o utrzymanie. Na dziś spada aż 7 zespołów

„Z przykrością informujemy, że obecna sytuacja kadrowa (liczne kontuzje) oraz brak możliwości korzystania z zawodników pierwszego zespołu w końcówce sezonu (zawodnik, który zaliczył występy w 2/3 spotkań w pierwszym zespole bez względu na ilość rozegranych minut, nie może wystąpić w spotkaniach drugiej drużyny) wpłynęło na naszą decyzję o wycofaniu zespołu rezerw. Przepraszamy wszystkich kibiców za zaistniałą sytuację, jednak nie mogliśmy podjąć innej decyzji!” – czytamy na fanpage’u klubu z Prusic.

 

Paradoksalnie Orzeł II stał się ofiarą tego, że trener drużyny występującej w okręgówce dawał „minuty” zawodnikom, zazwyczaj młodym, w pierwszym zespole. 

 

Co ciekawe, rezerwy Orła grały w II grupie wrocławskiej B klasy. Grupie słynnej z tego, że w ciągu sezonu wycofało się z niej już kilka zespołów. Teraz zostało już tylko 9, choć na początku miało być 14.

 

Fot. Orzeł Prusice

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.