Wybrano stadion na finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jest też nowy termin

Lechia Dzierżoniów zmierzy się ze Ślęzą Wrocław w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski na stadionie w Pieszycach. Został również ustalony nowy termin meczu.

 

Albo święto, albo stypa. Gdzie odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski?

Półfinały Wojewódzkiego Pucharu Polski odbyły się 18 maja. Wtedy dowiedzieliśmy się, że w finale zmierzą się IV-ligowa Lechia Dzierżoniów i III- ligowa Ślęza Wrocław. Jednocześnie pojawił się problem. Mecz powinien odbyć się na boisku zespołu z niższej ligi, a więc w Dzierżoniowie. Problem w tym, że stadion Lechii, która wygrała już swoją grupę IV ligi i w barażach powalczy o awans do III ligi, jest od dłuższego czasu gruntownie modernizowany. Trójkolorowi grają spotkania ligowe na boisku OSiR-u. Niestety, licencja którą dostali zawiera pewne obostrzenia, a najważniejsze jest takie, że mecze odbywają się bez udziału kibiców.

 

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski bez kibiców? Na szczęście nic z tych rzeczy. Mecz zostanie zorganizowany na stadionie w Pieszycach, gdzie na co dzień gra występująca w klasie okręgowej Pogoń.

 

Został ustalony również nowy termin rozegrania spotkania finałowego. Początkowo miał się on odbyć 1 czerwca o godz. 17. Problem w tym, że godzinę później we Wrocławiu rozpocznie się spotkanie reprezentacji Polski z Walią w ramach Ligi Narodów. Dlatego ostatecznie zdecydowano, że finał Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się we wtorek, 31 maja. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 17.

 

Fot. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.