Connect with us

Okręgówka

Znamy pięciu beniaminków IV ligi. Jeszcze 3 miejsca i ośmiu chętnych

Published

on

Okręgówka

Na dwie kolejki przed końcem sezonu w klasach okręgowych na Dolnym Śląsku znamy już pięciu beniaminków IV ligi. Zostały jeszcze trzy miejsca, o które walczy osiem drużyn. Najwięcej ? cztery ? w strefie wrocławskiej.

 

Okręgówka Wrocław. Żórawina jeszcze nie spadła, ale potrzebuje cudu. Derby dla lidera

Obie drużyny, które awansowały do IV ligi, znamy już w okręgówce legnickiej. Do Iskry Kochlice w miniony weekend dołączyła Orla Wąsosz, która wraca na piąty poziom rozgrywkowych po roku przerwy.

 

Okręgówka Wrocław

Najbardziej zacięta rywalizacja jest we wrocławskiej okręgówce, którą wygrali Galakticos Solna. Tymczasem o drugie miejsce walczą aż cztery zespoły ? Polonia Środa Śląska, Orzeł Pawłowice, Zenit Międzybórz i Orzeł Marszowice. Różnica między 2. i 5. ekipą to tylko 3 punkty, a więc jeszcze niemal wszystko jest możliwe. Więcej tutaj.

29. kolejka

 • Odra Lubiąż – Orzeł Pawłowice
 • Zenit Międzybórz – Wratislavia Wrocław
 • Polonia Środa Śląska – Polonia Bielany Wrocławskie
 • Czarni Białków – Orzeł Marszowice

30. kolejka

 • Orzeł Pawłowice ? Czarni Białków
 • Orzeł Marszowice – Wiwa Goszcz
 • GKS Kobierzyce – Polonia Środa Śląska
 • Błysk Kuźniczysko – Zenit Międzybórz

 

Okręgówka Wałbrzych

Tutaj wygrał Górnik Wałbrzych. Bardzo blisko zajęcia 2. miejsca są Skałki Stolec, które potrzebują do tego 1 punktu. Na 2 kolejki przed końcem Skałki wyprzedzają Zamek Kamieniec Ząbkowicki o 6 punktów. Zamek, który w miniony weekend pokonał w meczu na szczycie zespół ze Stolca 2:0, musiałby wygrać oba mecze (jeden już wygrał, bo dostanie walkowera w ostatniej kolejce), a Skałki musiałby dwa razy przegrać.

29. kolejka

 • ATS Wojbórz – Zamek Kamieniec Ząbkowicki
 • Skałki Stolec – MKS Szczawno Zdrój

30. kolejka

 • Zjednoczeni Żarów – Skałki Stolec
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Wenus Nowice 3:0 wo.

 

Okręgówka Jelenia Góra

Tymczasem jeleniogórską okręgówkę wygrał BKS Bolesławiec. O drugie miejsce walczą Gryf Gryfów Śląski i Włókniarz Leśna, między nimi są dwa punkty różnicy.

29. kolejka

 • Gryf Gryfów Śląski – Chrobry Nowogrodziec
 • Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Leśna

30. kolejka

 • Włókniarz Leśna – Iskra Łagów
 • Cosmos Radzimów – Gryf Gryfów Śląski

 

Pamiętajmy, że awans do IV ligi to tylko część sukcesu. Beniaminkowie, by w niej zagrać, będą musieli również spełnić warunki licencyjne dla tej klasy rozgrywkowej.  

Okręgówka

Zespół z okręgówki szuka trenera i sparingpartnerów

Published

on

klub szuka trenera

Pogoń Miękinia, zespół z wrocławskiej okręgówki, poszukuje trenera drużyny seniorów. Klub szuka również sparingpartnerów.

 

Śląsk – Zagłębie. Gdzie oglądać derby?

Pogoń Miękinia po rundzie jesiennej zamyka tabelę wrocławskiej klasy okręgowej. Klub poszukuje obecnie trenera zespołu seniorów, który posiada co najmniej licencję UEFA B.

Ponad zespół poszukuje sparingpartnerów na dwa weekendy: 11/12 oraz 18/19 lutego.

 

Zainteresowani trenerzy, a także drużyny w sprawie sparingów, mogą kontaktować się z prezesem klubu pod numerem telefonu 732 715 840.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zespół z wrocławskiej okręgówki szuka sparingpartnera [AKTUALIZACJA]

Published

on

szuka sparingpartnera

Wratislavia Wrocław, drużyna z wrocławskiej klasy okręgowej, szuka rywala do rozegrania meczu sparingowego pod koniec stycznia.

 

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka trenera. Zawodnicy też mile widziani

Wratislavia szuka sparingpartnera na sobotę, 28 stycznia. – Posiadamy sztuczne boisko we Wrocławiu na godz 16 – informuje klub z Wrocławia.

 

Wratislavia szuka najchętniej rywala występującego od A klasy w wzwyż.

AKTUALIZACJA

Rywal został już znaleziony.

.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera zespołu z legnickiej okręgówki. Szykuje się powrót po latach

Published

on

zmiana trenera

Paweł Płachta ma zostać nowym trenerem Czarnych Rokitki, zespołu z legnickiej okręgówki. Ma zastąpić Damiana Pachurę.

 

Pierwsze ruchy kadrowe Górnika Polkowice. Dwóch przyszło, dwóch odeszło

O zmianie trenera w Rokitkach napisał portal e-legnickie.pl. Według jego informacji, Paweł Płachta ma wkrótce wrócić na ławkę trenerską Czarnych. – Na ławkę trenerską ma wrócić Paweł Płachta, który świetnie zna zespół i zawodników, więc pracę może rozpocząć właściwie z marszu. Prezes Bogdan Styrkowiec zdradził, że niewykluczony jest duet szkoleniowców – informuje e-legnickie.pl.

 

Przypomnijmy, że przez ostatnie 3,5 roku zespół prowadził Damian Pachura, który zanim objął go samodzielnie, tworzył szkoleniowy duet… z Płachtą.

 

Czarni po rundzie jesiennej zajmują 11. miejsce w tabeli legnickiej okręgówki, ale mają tylko 4 punkty przewagi nad ostatnią drużyną i na wiosnę czeka ich walka o utrzymanie się w lidze.

 

Continue Reading

Okręgówka

Beniaminek wrocławskiej okręgówki z nowym trenerem

Published

on

Pogoń Syców, beniaminek wrocławskiej okręgówki, ma nowego trenera, którym został Piotr Urycz.

 

Zmiana trenera w klubie z wałbrzyskiej okręgówki

Miło nam poinformować wszystkich przyjaciół i sympatyków naszego klubu, że wczoraj treningi wznowili zawodnicy drużyny seniorów. Po raz pierwszy zajęcia poprowadził nowy szkoleniowiec zespołu – Piotr Urycz, którego serdecznie witamy w rodzinie Pogoni Syców – poinformował w środę, 11 stycznia, klub na swoim facebookowym profilu.

 

Piotr Urycz posiada licencję UEFA B, wcześniej pracował w takich klubach jak: GKS Kobierzyce, Olimpia Lewin Brzeski, Perła Węgrów, Victoria Ostrzeszów czy UKS Kiełczów Academy. – Nowemu trenerowi życzymy dobrej współpracy, spokoju i radości z wykonywanej pracy, sukcesów oraz dalszego rozwoju – dodaje klub na fanpage’u.

 

Przypomnijmy, że nowy trener zastąpił Jarosława Karnasiewicza, który rozstał się z Pogonią po trzech latach. Sycowianie po rundzie jesiennej zajmują 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Co ciekawe, ojciec Piotra, Wiesław Urycz został niedawno nowym szkolenowicem IV-ligowego AKS-u Strzegom.  

 

fot. Pogoń Syców facebook

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera w klubie z wałbrzyskiej okręgówki

Published

on

Zmiana trenera drużyny seniorów Zjednoczonych Żarów. Adama Ciupińskiego zastąpił doskonale znany w regionie Tomasz Oleksy.

 

Kurs sędziowski 2023. Zapisy tylko do końca tygodnia

Pragniemy poinformować, iż po rezygnacji z dotychczasowej funkcji trenera drużyny seniorów Adama Ciupińskiego (ze względu na zwiększoną liczbę obowiązków w Zespole Szkół Zawodowych im J. Śniadeckiego, w której objął stanowisko dyrektora) nowym trenerem został Tomasz Oleksy – informuje klubowy profil na facebooku.

 

Tomasz Oleksy posiada licencję UEFA A. Ostatnio pracował w IgnerHome Polonii-Stali Świdnica jako koordynator szkolenia w akademii. Wcześniej m.in. prowadził seniorów świdnickiego klubu, a także Orła Ząbkowice Śląskie. – Poprzedniemu trenerowi pragniemy podziękować za dotychczasową pracę, a nowemu trenerowi życzymy samych sukcesów – czytamy na profilu Zjednoczonych.

 

Przypomnijmy, że Zjednoczeni po rundzie jesiennej zajmują 7. miejsce w tabeli wałbrzyskiej okręgówki.

 

Fot. Tomasz Oleksy facebook

 

 

Continue Reading

Okręgówka

“Graj z nami o najwyższe cele” – zachęca zespół z wrocławskiej okręgówki

Published

on

otwarty trening

Drużyna seniorów Błysku Kuźniczysko rozpoczyna okres przygotowawczy do rund wiosennej we wrocławskiej okręgówce. – Graj z nami o najwyższe cele – zachęca klub zainteresowanych zawodników.

 

Drużyna z wrocławskiej A klasy zaprasza chętnych zawodników

Pierwszy trening odbędzie się w poniedziałek, 16 stycznia, o godzinie 18:00. Okres przygotowawczy to czas na budowanie formy, ale też czas na wzmocnienie zespołu. Jeśli jesteś ambitny i pracowity to czekamy może na Ciebie? – informuje klub z Kuźniczyska.

 

Zawodnicy zainteresowani grą w barwach LKS-u mogą kontaktować się telefonicznie z trenerem Dominkiem Piotrowskim pod nr tel. 667 245 579.

 

Continue Reading

To się czyta