Connect with us

Okręgówka

Okręgówka Wrocław. Żórawina i Prusice spadają. Ostra walka o awans

Published

on

Okręgówka Wrocław

Saller okręgówka Wrocław. KS Żórawina i Orzeł Prusice to dwie kolejne drużyny, które żegnają się z ligą. Wciąż nie znamy drugiego zespołu, który awansuje do IV ligi.

 

4LigaWschód. Mirków i Oleśnica spadają, Wołów czeka

Przedostatnia kolejka odsłoniła dwie niewiadome? z ligą żegnają się KS Żórawina i Orzeł Prusice. Na pewno spadną jeszcze dwie drużyny, wiadomo bowiem, że spadkowiczów będzie sześciu, a w gorszym wypadku ? ale również bardzo możliwym ? siedmiu.

 

Zagrożonych wciąż jest pięć drużyn. W strefie spadkowej są Czarni Jelcz-Laskowice i Wiwa Goszcz, a 10. Odra Lubiąż jest na “granicy”. Gdyby w III lidze sezon skończyłby się już teraz, to Odra również znalazłaby się w A klasie. Zespół z Lubiąża (lub ten, który zajmie na koniec sezonu 10. miejsce) musi liczyć na Piasta Żmigród, żeby wykaraskał się ze strefy spadkowej. Inaczej 10. ekipa z okręgówki również spadnie.

 

Tuż nad kreską obecnie jest Wratislavia Wrocław, ale różnice punktowe są niewielkie i o wszystkim rozstrzygnie ostatnia kolejka. Co ciekawe, zagrożona – przynajmniej w teorii ? jest nawet 8. Polonia Bielany Wrocławskie. Może bowiem zostać wyprzedzona przez Odrę, ale tylko, jeśli w ostatniej kolejce bardzo wysoko przegra, a ekipa z Lubiąża bardzo wysoko wygra.

 

Ostra walka trwa również o drugie miejsce premiowane awansem do IV ligi. Tym razem swoje mecze wygrały wszystkie drużyny, które wciąż mają szansę na promocję, dlatego o wszystkim rozstrzygnie dopiero ostatnia kolejka.

 

30. kolejka

 • Odra Lubiąż – Orzeł Pawłowice 0:2
 • KS Żórawina – Rapid Domaniów 0:0
 • Zenit Międzybórz – Wratislavia Wrocław 2:0
 • Orzeł Prusice – Błysk Kuźniczysko 0:5
 • Polonia Środa Śląska – Polonia Bielany Wrocławskie 5:0
 • Galakticos Solna – GKS Kobierzyce 8:0
 • Wiwa Goszcz – Czarni Jelcz-Laskowice 6:1
 • Czarni Białków – Orzeł Marszowice 2:5
1 Comment

1 Comment

 1. Matin

  7 czerwca, 2022 at 11:55 am

  Wiwa Goszcz- Czarni Jelcz-Laskowice 0-3 wo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Najpierw trener, potem prezes. Zmiany w ekipie beniaminka okręgówki

Published

on

Piławianka Piława Górna

W przerwie zimowej doszło do sporych zmian w Piławie Górnej. W połowie stycznia doszło do zmiany trenera Piławianki, a przed kilkoma dniami – prezesa klubu.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

Oskar Wajdzik, na co dzień bramkarz, ale także… napastnik, został nowy trenerem Piławianki Piława Górna. W połowie stycznia zastąpił Tomasza Idziaka, który po niespełna 2 latach rozstał się z drużyną.

 

Jako zawodnik niespełna 27-letni Wajdzik reprezentował takie kluby jak Polonia-Stal Świdnica, Karolina Jaworzyna Śląska, AKS Strzegom, Kłos Lutomia i Piławianka. Ponadto był trenerem bramkarzy w grupach młodzieżowych Karoliny Jaworzyna Śląska, a także pracował z młodzieżowymi ekipami Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów czy Polonii-Stali Świdnica oraz seniorami Kłosa Lutomia.

 

Pod koniec stycznia doszło również to zmiany prezesa klubu. Maksyma Tatuśko, podczas walnego zebrania zastąpił Jarosław Żaba. Po rundzie jesiennej, beniaminek zajmuje 14. miejsce w tabeli wałbrzyskiej klasy okręgowej.

 

Fot. Piławianka Piława Górna facebook

 

Continue Reading

Okręgówka

Doświadczony napastnik wzmacnia ofensywę Piasta

Published

on

Kacper Rokicki

Kacper Rokicki wzmacnia ofensywę Piasta Żerniki przed nadchodzącą rundą wiosenną we wrocławskiej okręgówce.

 

Pierwsze wzmocnienie Piast Żerniki przed rundą wiosenną

Kacper Rokicki od lat związany jest z dolnośląską piłką. Najpierw przez trzy sezony bronił barw GKS-u Kobierzyce, potem przez sześć lat grał w Sokole Marcinkowice. W niemal każdym sezonie należał do najlepszych strzelców zespołu. Jesień co prawda spędził na leczeniu kontuzji, ale na wiosnę ma pomóc Piastowi Żerniki w utrzymaniu w lidze okręgowej.

 

Przypomnijmy, że trzydziestoletni napastnik jest wychowankiem Granicy Kętrzyn, a kilka lat spędził w zespołach młodzieżowych Jagiellonii Białystok.

 

Fot. Piast Żerniki

 

Continue Reading

Okręgówka

Dwie drużyny – z okręgówki i B klasy – szukają sparingpartnerów

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Dwie drużyny – GKS Mirków z okręgówki oraz B-klasowe rezerwy Wratislavii – szukają sparingpartnerów.

 

Były bramkarz Śląska i Miedzi zagra w IV lidze

GKS-owi Mirów wypadły w ostatniej chwili dwaj rywale, którzy grają mecz Pucharu Polski, albo zaczynają już ligę. Dlatego zespół z wrocławskiej okręgówki szuka rywali w dwóch terminach: 25.02. oraz 04.03. Zainteresowane zespoły mogą kontaktować się z trenerem Grzegorzem Dorobkiem pod nr tel. 668 398 362.

 

Tymczasem Wratislavia II Wrocław, czołowa drużyna z wrocławskiej B klasy, szuka sparingpartnera na najbliższą niedzielę, 5 lutego. – Mamy rezerwację boiska ze sztuczną murawą przy ul. Sztabowej we Wrocławiu na godz. 13 – informuje klub.

Drużyna szuka też przeciwnika na 26 lutego. Miejsce drugiego sparingu do uzgodnienia. Kontakt z trenerem pod nr tel. 504 545 132.

Continue Reading

Okręgówka

Pierwsze wzmocnienie Piast Żerniki przed rundą wiosenną

Published

on

Piast Żerniki Wrocław szykuje się do rundy wiosennej we wrocławskiej okręgówce. Pierwszym wzmocnieniem wrocławian został doświadczony Bogdan Gul.

 

Zmiana trenera A-klasowej Polonii. Cel to awans do “piątki”

Doświadczony, niespełna 34-letni wychowanek Śląska Wrocław ma za sobą grę m.in. w rezerwach WKS-u, drużynie Młodej Ekstraklasy, a także w drugoligowej Elanie Toruń. Niestety, groźna kontuzja pokrzyżowała plany podboju piłkarskich boisk na zawodowym poziomie. W ostatnich latach Bogdan Gul związany był z IV-ligowy Sokołem Marcinkowice.

 

Od czterech lat prowadzi również zespoły dziecięce w akademii Piasta Żerniki. Teraz dołącza również do klubu jako zawodnik drużyny seniorów, by pomóc w walce o utrzymanie się we wrocławskiej klasie okręgowej.

 

Fot. Piast Żerniki facebook

 

Continue Reading

Okręgówka

Dwie dolnośląskie drużyny szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

Dwie dolnośląskie drużyny – Zdrój Jedlina-Zdrój oraz Wilki Różana – szukają sparingpartnerów.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Wyniki z weekendu [27-29.01.]

Zdrój Jedlina-Zdrój to wicelider wałbrzyskiej okręgówki. Zdrój szuka sparingpartnera na najbliższy weekend, 4/5 lutego. – Dysponujemy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu. Kontakt z trenerem Kamilem Jasińskim pod numerem telefonu 796 239 372 – informuje klub. Aktualizacja – sparingpartner został już znaleziony. 

 

Tymczasem Wilki Różana, czołowa drużyna z legnickiej A klasy, szuka sparingpartnera na 12 lutego. – Mamy rezerwację boiska na 14, sztuczne boisko w Środzie Śląskiej – informują Wilki. Kontakt pod nr tel. 669 953 908.

Continue Reading

Okręgówka

Zespół z okręgówki szuka trenera i sparingpartnerów

Published

on

klub szuka trenera

Pogoń Miękinia, zespół z wrocławskiej okręgówki, poszukuje trenera drużyny seniorów. Klub szuka również sparingpartnerów.

 

Śląsk – Zagłębie. Gdzie oglądać derby?

Pogoń Miękinia po rundzie jesiennej zamyka tabelę wrocławskiej klasy okręgowej. Klub poszukuje obecnie trenera zespołu seniorów, który posiada co najmniej licencję UEFA B.

Ponad zespół poszukuje sparingpartnerów na dwa weekendy: 11/12 oraz 18/19 lutego.

 

Zainteresowani trenerzy, a także drużyny w sprawie sparingów, mogą kontaktować się z prezesem klubu pod numerem telefonu 732 715 840.

 

Continue Reading

To się czyta