Z Głogowa do Wrocławia. Michał Rzuchowski zawodnikiem Śląska

Michał Rzuchowski został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Środkowy pomocnik przyszedł do WKS-u za swoim trenerem z Chrobrego Głogów.

 

Ivan Djurdjević trenerem Śląska Wrocław. ?Obudzić śpiącego giganta?

Michał Rzuchowski jest wychowankiem Salosu Szczecin, skąd trafił do Legii Warszawa. W jej barwach w ekstraklasie jednak nie zagrał, udało mu się to dopiero w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała w sezonie 2020/21. Wcześniej grał jeszcze w Arce Gdynia, Ruchu Chorzów czy Bytovii Bytów.

 

Po spadku Podbeskidzia, trafił do Głogowa przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. Był jednym z wyróżniających się zawodników zespołu prowadzonego przez Ivana Djurdjevicia, który zapragnął go mieć również we Wrocławiu. W sumie, w 25 meczach I ligi w poprzednim sezonie Rzuchowski zdobył 7 bramek i zanotował 8 asyst.

 

Dogadaliśmy się bardzo szybko – oferta była konkretna, ja chciałem zmienić klub, więc rozmowy układały się pozytywnie. Śląsk od dłuższego czasu utrzymuje się na najwyższym poziomie, w Ekstraklasie, do tego Wrocław jest pięknym miastem, więc nie miałem wątpliwości, że to dobry wybór. Oczywiście postać trenera Djurdjevicia również miała znaczenie, dobrze współpracowało nam się w Chrobrym i cieszę się, że teraz będziemy wspólnie pracować dla Śląska ? powiedział klubowej stronie 28-latek.

 

Fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *