Okręgówka Wrocław. Polonia Środa Śl. w IV lidze, Czarni spadają, Odra czeka

Saller okręgówka Wrocław. Polonia Środa Śl. awansowała z 2. miejsca do IV ligi. Szóstym spadkowiczem Czarni, Odra musi czekać. 

 

Awanse i spadki 2021/22. Niższe ligi Wrocław ? kto spadł, kto awansował?

Ostatnia kolejka decydowała zarówno o awansie z drugiego miejsca, jak i spadku kolejnych drużyn. W IV lidze w przyszłym sezonie zobaczymy Polonię Środa Śląska, która wygrał w Kobierzycach 4:1. Goście prowadzili już 2:0, ale GKS postawił trudne warunki faworytowi i w 63. min. strzelił bramkę kontaktową. Wydawało się, że goście do końca mogą drżeć o wynik, ale końcówka należała do nich. Najpierw trafił niezawodny Łukasz Skolimowski, który zdobył również strzelił pierwszego gola dla Polonii, a w 82. min. rezultat ustalił Adam Andrusiak. Dodajmy, że drugiego gola zdobył Bartłomiej Kozak.

 

Swoje mecze wygrały też goniące Polonię ? Orzeł Pawłowice (robił Czarnych Białków 5:1) oraz Zenit Międzybórz, który zwyciężył na ciężkim terenie w Kuźniczysku 3:0. Na niewiele to się jednak zdało poza tym, że drużyny te obroniły odpowiednio 3. i 4. miejsce w tabeli na koniec sezonu.

 

Na piątym miejscu kończy Orzeł Marszowice, który przegrał u siebie z Wiwą Goszcz. Wygrana gości na niewiele się zdała, bowiem żegnają się oni z ligą. Co prawda Wiwa prawdopodobnie odwoła się od walkowera, którym została ukarana za wygrany mecz z Czarnymi Jelcz-Laskowice, ale szanse na powodzenie są chyba niewielkie.

 

Szóstym spadkowiczem zostali Czarni Jelcz-Laskowice, którzy ulegli mistrzowi z Solnej 0:8. Przypomnijmy, że z ligą żegnają się również Rapid Domaniów, Czarni Białków, KS Żórawina, Orzeł Prusice i Wiwa Goszcz.

 

Na miejscu 10. ligę kończy Odra Lubiąż. Ona z kolei swoją przyszłość pozna w najbliższą środę, 15 czerwca. Wtedy okaże się, czy z III ligą pożegna się Piast Żmigród. Jeśli tak się stanie (a jest to prawdopodobne), to z IV ligi spadnie MKP Wołów, a z okręgówki właśnie zespół z Lubiąża.

 

30. kolejka

 • Orzeł Pawłowice ? Czarni Białków 5:1
 • Orzeł Marszowice – Wiwa Goszcz 1:2
 • Czarni Jelcz-Laskowice – Galakticos Solna 0:8
 • GKS Kobierzyce – Polonia Środa Śląska 1:4
 • Polonia Bielany Wrocławskie – Orzeł Prusice 5:0
 • Błysk Kuźniczysko – Zenit Międzybórz 0:3
 • Wratislavia Wrocław – KS Żórawina 1:0
 • Rapid Domaniów – Odra Lubiąż 0:6

One thought on “Okręgówka Wrocław. Polonia Środa Śl. w IV lidze, Czarni spadają, Odra czeka

 1. Wiwa się odwoła i dostanie w zadośćuczynienie 6 dodatkowych punktów.

  Hahaha

  Jaki trener taka tiki taka.
  Jaki klub taki Guardiola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.