O awansie zdecydowały mecze bezpośrednie. Pogoń Miękinia w okręgówce

Pogoń Miękinia i Sokół Smolec do ostatniej kolejki walczyły o awans do okręgówki. Na koniec sezonu ? dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich ? grupę I wrocławskiej A klasy wygrali podopieczni Krystiana Januszewskiego.

Spadki i awanse w sezonie 2022/23 [IV LIGA, OKRĘGÓWKA]

To była walka dwóch godnych siebie rywali. Pogoń Miękinia zakończyła rywalizację w I grupie wrocławskiej A klasy z 80 punktami i bilansem 111:22, Sokół Smolec miał tyle samo punktów, a bramki 106:34 . Różnica bramek jednak nie decydowała o awansie do okręgówki, tylko mecze bezpośrednie. Oba wygrała Pogoń (4:0 i 1:0) i to ona ? po 22 latach ? zagra w klasie okręgowej.

 

W ostatniej kolejce, w której zapadły ostateczne rozstrzygnięcia, Pogoń grała z czwartą w tabeli Victorią Orzeszków. Gospodarze nie dali sobie jednak wyrwać awansu i wygrali 4:0. Zwycięstwo 4:1 w Ciechowie z LKS-em na niewiele już się zdało.

 

W ekipie z Miękini, prowadzonej przez Krystiana Januszewskiego, prym wiedli m.in. otrzaskany na IV-ligowych boiskach Kamil Ramiączek, a także doświadczony, już niemal 42-letni, Krzysztof Ulatowski.

 

fot. Pogoń Miękinia facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.