Reforma IV ligi przełożona? Jasna odpowiedź prezesa DolZPN

Reforma IV ligi dolnośląskiej polegająca na powrocie do jednej grupy przełożona? Takie ? wręcz sensacyjne ? wieści pojawiły się w mediach społecznościowych. Oto, co na te rewelacje powiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Sezon 2022/23 będzie w niższych ligach na Dolnym Śląsku sezonem wyjątkowym. Wszystko przez reformę IV ligi, która po siedmiu latach rozgrywania w dwóch grupach, od przyszłego sezonu będzie jednogrupowa. To oczywiście powoduje, że czwartoligowców czekają bardzo ciężkie rozgrywki, bowiem ponad połowa drużyn spadnie do klasy okręgowej (wiele zespołów pożegna się również z okręgówką).

 

Na posiedzeniu zarządu DolZPN w zeszłym tygodniu dokonano – już ostatniego – podziału na grupę wschodnią i zachodnią, zatwierdzono również regulamin rozgrywek na nowy sezon. Tymczasem w czwartek, 30 czerwca, w mediach społecznościowych pojawiły się informacyjne ? wręcz sensacyjne ? o przełożeniu reformy w czasie. Ponoć do klubów IV ligi miały trafić nawet pisma w tej sprawie.

 

Zapytaliśmy więc u źródła. Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, zaprzeczył tym rewelacjom. – Nie będzie żadnego przekładania reorganizacji IV ligi w czasie. W sezonie 2023/24 będzie jedna grupa IV ligi ? skwitował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.