Z rezerw Śląska do Sułowa. Duże wzmocnienie IV-ligowej Baryczy

Filip Olejniczak został zawodnikiem Baryczy Sułów. Były zawodnik II-ligowych rezerw Śląska Wrocław to pierwszy transfer czwartoligowca przed nowym sezonem.

 

Powrót Foltyna do Żmigrodu. Poprowadzi Piasta w IV lidze

Niespełna 28-letni pomocnik poprzedni sezon spędził w II-ligowych rezerwach Śląska Wrocław. W eWinner 2 lidze zagrał 16 meczów i strzelił jedną bramkę, choć częściej można było go zobaczyć w grze jesienią niż wiosną. Po sezonie zawodnik rozstał się z WKS-em i spekulowano, że może wrócić do Ślęzy Wrocław, z którą dotąd związany był najdłużej (88 meczów w III lidze i 16 goli). Zdecydował się jednak na IV-ligową Barycz.

 

Zdecydowałem się na taki ruch, bo od samego początku rozmowy z przedstawicielami klubu były konkretne. Na wstępie nakreślili mi jaki jest cel tego klubu, jak ma wyglądać perspektywa rozwoju i to przede wszystkim jak widzą moją rolę w klubie. Sondowałem kilka możliwości, lecz po czasie, stwierdziłem w środku, że Sułów na ten moment będzie najbardziej optymalnym miejscem na rozwój mój, oraz moja osoba będzie odpowiednia dla rozwoju całego klubu. Mówiąc też szczerze z kierownikiem drużyny mam kontakt od 3 lat i to po części również zdecydowało ? powiedział klubowemu fanpage?owi Filipczak.

 

Jak przyznał zawodnik, spodobał ambitny projekt rozwoju klubu. – Jeśli chodzi o ten sezon, to nie wyobrażam sobie spadku ? mimo tego, że liga będzie mocna. Nie poznałem jeszcze wszystkich zawodników, lecz poznałem jakie są cele transferowe i to też wpłynęło na mój wybór, bo są to zawodnicy z jakością ? dodał zawodnik.

 

Jak przyznał wiceprezes klubu Dominik Trzeciak, Olejniczak był priorytetowym transferem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Filip zgodził się dołączyć do naszego klubu i mamy przekonanie, że będzie zdecydowanym filarem tego zespołu ? stwierdził. – Jako zarząd klubu pracujemy nad kolejnymi wzmocnieniami i niebawem również ogłosimy nazwisko trenera ? podsumował Trzeciak.

 

Fot. Barycz Sułów facebook

2 thoughts on “Z rezerw Śląska do Sułowa. Duże wzmocnienie IV-ligowej Baryczy

  1. Bardzo dobry piłkarz,szkoda że w nizszej lidze,ma umiejetności na ekstraklasę
    to bardzo duże wzmocnieni dla Sułowa
    Pozwodzenia

    1. Co to za pitolenie, o jakim rozwoju on mówi? Wioskowe kluby zachęcają kasą i tylko po to się tam idzie. No po prostu żenujące jak piękną filozofię można stworzyć , by zakryć pazerność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.