Hiszpański skrzydłowy dogadany ze Śląskiem, zostały tylko badania?

Urodzony w Argentynie Hiszpan Matias Nahuel Leiva zostanie nowym zawodnikiem Śląska Wrocław? Wiele wskazuje na to, że tak. Według mediów zostały już tylko badania. Tylko, albo aż, bowiem 25-latek był ostatnio poważnie kontuzjowany.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

O tym, że Matias Nahuel Leiva może zostać nowym zawodnikiem Śląska Wrocław spekuluje się od kilku dni (pisali o tym m.in. Dominik Piechota czy Filip Macuda). Rozmowy nabrały tempa po tym, gdy okazało się, że do Wrocławia jednak nie trafi Stefan Savić (ponoć zażądał więcej, niż wcześniej było ustalone).

 

Jak poinformował w niedzielę, 3 lipca, wieczorem Eugenio González Aguilera, hiszpański dziennikarz, Matias Nahuel Leiva uzgodnił już warunki kontraktu ze Śląskiem Wrocław. Przed nim jednak rygorystyczne testy medyczne, bowiem 25-latek na początku ubiegłego sezonu zerwał więzadła krzyżowe i pauzował przez 7 miesięcy.

 

Trudno określić jego obecną formę. W zeszłym sezonie, po wyleczeniu kontuzji, zagrał zaledwie 4 mecze w barwach CD Tenerife w drugiej lidze hiszpańskiej. Z pewnością jest to zawodnik wciąż o sporych możliwościach, patrząc choćby na kluby, w których dotąd występował. Na liście są rezerwy Barcelony, Villarreal (i rezerwy tego klubu), Real Oviedo, Real Betis, Deportivo La Coruna czy wspomniana Teneryfa, a także Olimpiakos Pireus.

 

Matias Nahuel Leiva zagrał w La Liga 41 meczów, ale nie strzelił żadnego gola, dwukrotnie asystując. Znacznie lepiej wiodło mu się na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy ? 98 meczów, 12 goli i 11 asyst.

 

Zdrowy i w formie ma potencjał na to, by zostać gwiazdą naszej ligi. Czy tak się stanie, przekonamy się, jeśli trafi do Śląska.

 

Fot. CD Tenerife

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *