Jeronimo Cacciabue zawodnikiem Miedzi Legnica. Podbije ekstraklasę?

24-letni argentyński zawodnik Jerónimo Cacciabue został zawodnikiem Miedzi Legnica. Środkowy pomocnik trafia do beniaminka ekstraklasy na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu ze słynnego Newell?s Old Boys.

 

Transferowy hit Miedzi. Argentyńczyk trafi do Legnicy z Newell?s Old Boys

Posiadający również włoski paszport Cacciabue od początku kariery związany jest z mającym siedzibę w Rosario Newell?s Old Boys, w którym występowali jedni z najlepszych piłkarzy w historii futbolu Diego Maradona czy Lionel Messi.

 

W argentyńskiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 72 spotkania, w których zdobył 6 goli i zaliczył 2 asysty. Do tego dołożył 7 występów i 2 asysty w krajowych rozgrywkach pucharowych i 3 mecze w rozgrywkach międzynarodowych Copa Sudamericana. Znajdował się w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji olimpijskiej Argentyny, do której w przeszłości otrzymał nawet powołanie, ale nie doczekał się debiutu.

 

To taka bardzo mobilna ?szóstka?/?ósemka?, środkowy, defensywny pomocnik. Posiada styl gry podobny do Damiana Tronta, a szukaliśmy właśnie piłkarza o zbliżonej charakterystyce. Grał regularnie w bardzo mocnej lidze. Jest niezwykle kreatywny, a w dodatku bardzo intensywnie pracuje na boisku. Takiego piłkarza szukaliśmy. Bardzo liczymy na jego ogranie na wysokim poziomie – charakteryzuje piłkarza trener Wojciech Łobodziński.

 

Obecnie portal transfermarkt.pl wycenia Argentyńczyka na 2,10 mln euro. Jest to zatem jak dotąd jeden z najdrożej wycenianych zawodników, jaki tego lata trafił do PKO BP Ekstraklasy. Po przejściu badań medycznych i podpisaniu kontraktu Cacciabue udał się do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Wałbrzychu.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.