A klasa Wrocław w sezonie 2022/23 [PODZIAŁ NA GRUPY, MAPA]

Znamy podział na grupy wrocławskiej A klasy w sezonie 2022/23. Sprawdźcie, gdzie trafili spadkowicze i beniaminkowie, zobaczcie jak podział prezentuje się na mapie.

 

Podwyżki dla sędziów i duża nowość [STAWKI EKWIWALENTÓW 2022/23]

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zaprezentował podział na grupy wrocławskiej A klasy w sezonie 2022/23. Jest kilka zmian w porównaniu do poprzednich rozgrywek, choć trudno mówić o rewolucji. Pamiętajmy jednak, że w tym sezonie do A klasy spadło aż 7 drużyn z okręgówki.

 

Ostatecznie też do A klasy awansowało dziesięć drużyn. Początkowo miało być ich dziewięć (tylko mistrzowie), ale po tym, jak do rozgrywek nie zgłosiła się ekipa Sokoła Wielka Lipa, awansował również najlepszy wicemistrz ? Zorza Wilkszyn.

 

Spadkowicze z okręgówki trafili do wszystkich grup ? w grupie I znalazły się Odra Lubiąż i czarni Białków (grali w okręgówce po fuzji z Mechanikiem Brzezina), w grupie II: Orzeł Prusice, w grupie III: Czarni Jelcz-Laskowice i Wiwa Goszcz oraz w grupie IV: KS Żórawina i Rapid Domaniów.

Z kolei beniaminkowie trafili do:

  • Grupa I ? 4 beniaminków
  • Grupa II ? 2 beniaminków
  • Grupa III ? 3 beniaminków
  • Grupa IV ? 1 beniaminek

 

Kilka zespołów zmieniło przynależność grupową: Parasol Wrocław z grupy I trafił do II, Sparta Wszemirów z I do II, a Burza Bystrzyca z III do IV.

 

 

 

 

Grupa I

  • Odra Lubiąż
  • Polonia II Środa Śląska
  • LKS Ciechów
  • Sokół Smolec
  • LZS Osiek
  • Ambrozja Bogdaszowice
  • Zieloni Rakoszyce
  • Ślęża Sobótka
  • Czarni Białków
  • Piast Lutynia
  • KS Piotrowice
  • Victoria Orzeszków
  • Polonia II Bielany Wrocławskie
  • Błyskawica Lenartowice
  • Rokita Brzeg Dolny
  • Zorza Wilkszyn

 

Grupa II

  • Parasol Wrocław
  • Zorza Pęgów
  • Dolpasz Skokowa
  • Barycz Milicz
  • Plon Gądkowice
  • Orla Korzeńsko
  • Sparta Skarszyn
  • Victoria Zawonia
  • Lotnik Twardogóra
  • Sokół Kaszowo
  • Płomień Krośnice
  • LZS Krzyżanowice
  • Sparta Wszemirów
  • Tomtex Widawa Wrocław
  • Orzeł Prusice
  • Muchobór Wrocław

 

Grupa III

  • KS Łozina
  • Widawa Bierutów
  • Polonia Wrocław
  • Polonia Miłoszyce
  • Dąb Dobroszyce
  • Długołęka 2000
  • Czarni Chrząstawa
  • Widawa Kiełczów
  • Borowianka Borowa
  • WKS Wilczyce
  • Semafor Brochów
  • Wiwa Goszcz
  • Czarni Jelcz-Laskowice
  • LZS Zbytowa
  • Perła Węgrów
  • Skra Wojnowice

 

Grupa IV

  • Burza Bystrzyca
  • Wicher Domasław
  • Polonia Jaszowice
  • KP Ludów Śląski
  • UKS Lider Borów
  • Nefryt Jordanów Śląski
  • FMS Feniks Strzelin
  • Polonia Jaksonów
  • Sokół II Marcinkowice
  • Korona Pęcz Szczawin
  • Świteź Wiązów
  • Energetyk Siechnice
  • Kolektyw Radwanice
  • KS Żórawina
  • Rapid Domaniów
  • Kwarcyt Jegłowa
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.